'Millet bize 400'ü verir sen 100'ü aşacak mısın?'

Seçimde milletin AK Parti'ye 400 milletvekilini vereceğini belirten Davutoğlu, CHP liderine seslendi: "AK Parti 330'u aşamaz" diyor. Sen 100'ü aşacak mısın onu söyle?

'Millet bize 400'ü verir sen 100'ü aşacak mısın?'
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti'nin Artvin ve Rize mitinglerinde partililere seslendi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Davutoğlu şu mesajları verdi:

KARDEŞLERİMİZİ ESAD'A TESLİM ETMEYİZ:
Kılıçdaroğlu, 'Suriye'den gelenleri en kısa zamanda ülkelerine geri göndereceğiz' dedi. Bu 1944 yılını hatırlattı. O yıl da Kafkaslar'da yüreği Türkiye aşkıyla dolu Azeriler, Kafkasya'daki kardeşlerimiz baskı ve zulüm altındayken Iğdır üzerinden Türkiye'ye geldi. Şimdiki Kılıçdaroğlu zihniyetinin o günkü ağababası olan İnönü zihniyeti, tek parti zihniyeti bu 146 Azeri'yi Ruslara teslim etti. 146 kardeşimiz teslim edildikleri anda köprüde şehit edildiler. Azerilerin teslim edilmesiyle onurumuza alnımıza kara bir leke çalmıştı. Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki Bayır Bucak'tan gelen Türkmenleri zalim Esad'a teslim edeceğiz. Bize sığınan kardeşlerimizi zalimlere vermek bize yakışır mı? 1944 lekesini üzerimize çalan Kılıçdaroğlu zihniyetine bugün biz fırsat verir miyiz?

ZÜĞÜRDÜN ÇENESİNİ YORARMIŞ:
Kılıçdaroğlu 'Hiç merak etmeyin, AK Parti 330'u aşamaz' diyor. Bütün meselesi bu. Ey Kılıçdaroğlu, denir ya, 'Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış'. Biz onu aşarız da sen 100'ü bulacak mısın, bunu söyle? Bulur mu 100'ü, nerede? Bu millet bize 330 da verir, 350 de verir, 400 de verir Allah'ın izniyle. Artvin sen 2-0 yap gerisini diğer vilayetlerimize bırak. Artvin'in yaylalarını cennet yapacağımızın sözünü veriyoruz. Siz söz verdiniz mi, sözünüz muteberdir. Kılıçdaroğlu gibi notere gitmezsiniz. Kendisine ve millete güvenmeyenler notere gider. 70'lerde fötr siyaseti vardı, bununki de noter siyaseti.

SİZİN SÖZÜNÜZ SENETTİR:
Onlar hakaret eder biz hizmet yaparız. Bu yüzden sözünüzü tutacağınızı biliyorum. Sizin sözünüz senettir. Kendisine güvenemeyenler millete de güvenmez.

ONLAR KONUŞUR BİZ YAPARIZ:
Eğer gelirse Kılıçdaroğlu 12 yılda AK Parti ne yaptı diye söylerse, ona Artvin'e yaptıklarımızı gösterin. Dünyanın altıncı yüksek barajını gösterin. Cankurtaran tünelini bitireceğiz, inşallah. Artvin ile Rize arasında fizibilite çalışmalarını tamamlıyoruz, Rize-Artvin Bölgesel havalimanını yapacağız. Onlar sadece konuşurlar ama AK Parti yapar. Muhalefet birçok şey söylüyor ama yapan kim? Tabii ki AK Parti yapıyor.

CEPHE OLUŞTURUYORLAR:
Şimdi ne yapıyorlar, biliyor musunuz? Karşımızda cephe oluşturuyorlar. CHP, HDP, Paralelci çete. MHP de kenarda bekliyor, 'ne zaman katılacağım, çatı adayı başbakan yapabilir miyim?' diye. İbretlik günler yaşıyoruz.

13'Ü BİR ARAYA GELSE OLMAZ:
İşte şu meydan gösteriyor, 3'ü değil 13'ü bir araya gelse, Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl bir araya geldiler, bir şeyi değiştiremediler. Şimdi de bu milletin iradesine ipotek koyamazlar.
BİZE ULAŞIN