HDP'li Van belediyesinden halkı tehdit eden bilbordlar

HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait bilbordlarda tehdit dolu sözlerin "reklam" gibi pazarlanması bölgede tedirginliğe sebep oldu. Kan akan musluğun şehrin yüzlerce bilbordunda tehdit dolu cümlelerle birlikte yer alması, sosyal medyada seçim öncesi HDP'nin halkı tehdit ettiği yönünde paylaşımlara sebep oldu.

HDP'li Van belediyesinden halkı tehdit eden bilbordlar
Sosyal medyada paylaşılan ve HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğu iddia edilen bilbordlardaki reklam görüntüleri, 7 Haziran seçimi öncesi bölge halkının oy kullanma özgürlüğünün kısıtlandığını ve baskılarla HDP'ye oy kazandırmaya yönelik çalışmaların hız kazandığını gözler önüne serdi.

Van'ın çeşitli bölgelerinde yer alan bilbordlarda, Türkçe ve Kürtçe olarak "Önleminizi alın", "Korkmuyor musunuz?" gibi tehdit içerikli yazılarla süslenmiş ve kan akan musluk fotoğrafının yer aldığı reklamlar dikkat çekti.

DÜNYA ÇEVRE HAFTASI DEDİLER AMA…


Bazı HDP'li sosyal medya kullanıcıları, reklamın Dünya Çevre Haftası nedeniyle susuzluğa dikkat çekmek amaçlı yapıldığını iddia ederken, Dünya Çevre Haftası'nın 5 Haziran'dan itibaren başlayacağı ve bir aydan fazla bir süre olması iddiaların gerçek olmadığını ortaya koydu.

Eş başkanlarının Bekir Kaya ve Hatice Çoban olduğu Van Büyükşehir Belediyesi'nin geçen aydan itibaren reklam şirketleriyle sözleşmelerini feshederek, reklamları belediyenin kontrolüne aldığı gelen bilgiler arasında.

BİZE ULAŞIN