Turgut Özal Üniversitesi’nde CHP propagandası

Paralel terör örgütü mensuplarının yuvalandığı Turgut Özal Üniversitesi'nde büyük bir skandal yaşandı. Üniversite yönetimi hükümetten hiçbir yetkiliyi konuşturmamak için koyduğu ‘siyasi toplantı’ yasağını CHP’li belediye başkanı için delince öğrencilerden sert tepki aldı.

Turgut Özal Üniversitesi’nde CHP propagandası
Paralel terör örgütü mensuplarının yuvalandığı Turgut Özal Üniversitesi'nde büyük bir skandal yaşandı. Üniversite yönetimi hükümetten hiçbir yetkiliyi konuşturmamak için koyduğu 'siyasi toplantı' yasağını CHP'li belediye başkanı için delince öğrencilerden sert tepki aldı.

Turgut Özal Üniversitesi'nde CHP propagandası Paralel örgüt tarafından kurulduğu ve çalışanlarının örgüte yakın isimler arasından seçtiği iddia edilen Ankara'daki Turgut Özal Üniversitesi, prensip haline getirdiği 'siyasileri üniversitede konuşturmama' kuralını CHP için deldi.

Örgütün paralel yüzünün ortaya çıktığı 2013 yılından bu yana siyasetçileri konuşmacı olarak kabul etmeyen Üniversite, bir etkinlik kapsamında CHP'li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı konuşmacı olarak getirdi.

Üniversite'nin bu tutumu, öğrenciler arasında tepki gördü. Twitter'da #TOUdaçiftestandart hashtag'iyle üniversite yönetimini protesto eden öğrenciler, hükümet ve AK Parti yetkililerini konuşmacı olarak çağırmamak için tüm siyasetçileri veto eden yönetimi çifte standart yapmakla suçladı.

Daha önce bu yöndeki talepleri 'okulda siyaset yapılmayacak' gerekçesiyle reddedilen öğrenciler, sosyal medyadan tepki yağdırdı.

KONUŞMA SIRASINDA SALONU TERK ETTİLER

Fethi Yaşar'ın konuşma yaptığı sırada bir grup öğrenci de salonu terk ederek yaşananları protesto etti. Yaşar kürsüde olduğu sırada bir anda ayağa kalkarak sessiz şekilde dışarı çıkan öğrenciler, tepkilerini videoya kaydedip sosyal medyada yayınladı.

BİZE ULAŞIN