Valinin ziyaret ettiği muhtara kalleş pusu

Siirt Valisi Tutulmaz'ın önceki gün ziyaret ettiği Bağgöze köyü muhtarı Turhan dün sabah silahla öldürülmüş halde bulundu. Turhan'ın PKK'lılarca öldürüldüğü ihtimali üzerinde duruluyor

Valinin ziyaret ettiği muhtara kalleş pusu
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal ile birlikte önceki gün Eruh ilçesine bağlı Bağgöze köyünü ziyaret edip, muhtar ve geçici köy korucusu olan Mustafa Turhan'dan (42) köyün sıkıntılarını dinledi. Tutulmaz ile birlikte yeni yapılan lise binası ve sağlık ocağını gezen Turhan, davetlileri evinde ağırlayarak yemek ikramında bulundu. Turhan dün ise Yokuşbağlar köyü Yığınlı mezrası yakınlarında aracının yanında silahla öldürülmüş olarak bulundu. Jandarma, olayla ilgili geniş kapsamlı araştırma başlatırken, Valilikten yapılan açıklamada "Olayın terör ve adli yönleri ile ilgili araştırmalara devam edilmekte" denildi. Turhan'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

ÇÖZÜME DESTEK VERİYORDU
Turhan ayrıca çözüm sürecine ilişkin olumlu açıklamalar yapıp, sürece destek veriyordu. Muhtarın, PKK tarafından pusu kurulup, öldürüldüğü ihtimali üzerinde duruluyor.

MUHTARIN DAYISI DA ÖLDÜ
Bağgöze Muhtarı Mustafa Turhan'ın ölüm haberinin ardından köylüller olay yerine akın etti. Bu sırada muhtar Turhan'ın 83 yaşındaki dayısı Osman Oğuz da olay yerine doğru koşarken bir anda yere düştü. Düşme sırasında kafasını kayaya çarpan yaşlı adam hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

BİZE ULAŞIN