Beştepe'den Kılıçdaroğlu'na davet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu, altın veya altın kaplamalı klozetler iddiasını ispatlaması için Beştepe'ye davet etti

Beştepe'den Kılıçdaroğlu'na davet
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Beştepe'de altın veya altın kaplama klozetler var" iddiasını ispatlaması için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet etti. Erdoğan'ın talimatı üzerine, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga imzasıyla hazırlanan davet mektubunda, Kılıçdaroğlu Beştepe'ye çağrılarak, iddialarını kanıtlaması istendi. CHP Genel Başkanlığı'na gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı: "Partinizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli yazılı ve görsel medya organlarında yer alan açıklamalarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın veya altın kaplama klozetler bulunduğunu ileri sürmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, kendilerini iddiaları ile ilgili incelemeler yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet ediyoruz."

ERDOĞAN DAVA AÇACAK

Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya da Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili manevi tazminat davası açılacağını söyledi. Başvuruyu bugün yapacaklarını kaydeden Özkaya, "Beyanıyla ilgili mahallinde keşif yapılması suretiyle iftira attığının tesbiti ve manevi tazminat davası açacağız" dedi.

KILIÇDAROĞLU ÇARK ETTİ

Kılıçdaroğlu ise yaptığı açıklamada çark etti. Beştepe'yi kast etmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Altın kaplamalı klozetin fotoğrafları gazetelerde çıktı. Bir kişi çıkıp da altın kaplı klozet yapıyorsa, bunun hesabını sormayacak mıyım? Ben saray, şu, bu demedim" diye konuştu.

TAZMİNAT TALEBİNE RET
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, kendisini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öperken gösteren montajlı fotoğraf yayımladıkları gerekçesiyle yerel gazete yetkililerine açtığı tazminat davası reddedildi. Yargıtay'ın bozma kararı sonrasında İstanbul 7. Asiye Hukuk Mahkemesi'nde 4'üncüsü yapılan duruşmaya, davalılar yerel Yön gazetesi sahibi Osman Şahin ile gazetedeki dava konusu fotoğrafta imzası olan Aysel Oturak'ı temsilen avukatı Mehmet Kılıç katıldı. Davayı karara bağlayan mahkeme, Kılıçdaroğlu ile ilgili açılan tazminat talepli davayı reddetti, CHP yönünden açılan dava hakkında ise Yargıtay bozma kapsamında olmadığı ve kesinleştiği gerekçesiyle karar vermeye yer olmadığına hükmetti. AA
BİZE ULAŞIN