'Geleceği yeniden inşa etmek asli vazifemiz'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, "Para kazandığımız işin ne olduğunun hiç önemi yok. Bir gençliği, bir ülkeyi, bir geleceği yeniden inşa etmek, asıl işimizin bu olduğunu düşünüyorum" dedi.

'Geleceği yeniden inşa etmek asli vazifemiz'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın ile Ensar Vakfı Sakarya Şubesini ziyaretinde, Ensar Vakfı ve TÜRGEV gibi kuruluşlarının sayılarının artırılması gerektiğini söyledi.

Üniversite yıllarında "Çocuklara helal ve haramın ne olduğunu öğretirsem bu hayatımın iyiliği olur" düşüncesi taşıdığını, bütün hayatını buna adadığını aktaran İslam, "Helal ile haramın ne olduğunu, bu iki kelimeyi kullanmadan anlatmak gerçekten bir ömrü adamaya değecek kadar büyük bir iş. İşe soyunduktan sonra bunun böyle olduğunu fark ettim" diye konuştu.

Topluma yönelik hizmetlerin önemine işaret eden İslam, şöyle konuştu:

"Aslında bu bizim hikayemiz ve yapmamız gereken bu. Belki o meşhur hikayede olduğu gibi deniz yıldızlarını kurtarmak gibi. Sadece bir deniz yıldızı kurtarmak gibi ama ona değer. Bence bir deniz yıldızını kurtarmak için bir ömrü harcamaya değer. Onun için bu işler önemli işler. Bunu son nefesimize kadar sürdürmemiz gerektiğine inanıyorum. Para kazandığımız işin ne olduğunun hiç önemi yok. Asli vazifemizin bu olduğunu düşünüyorum. Bir gençliği yeniden inşa etmek, bir ülkeyi yeniden inşa etmek ve bir geleceği yeniden inşa etmek asıl işimizin bu olduğunu düşünüyorum."

"Başkanlık sistemi, Türkiye'ye çok fayda getirecek"

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın ise ziyaret sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlerin mesleklerini ifa ederken mükemmeli hedeflemelerinin önemine işaret etti.

Hem Türkiye hem de dünya ölçeğinde yapacakları çalışmalar için gençlerin tarih ve manevi değerleri bilen şuurlu bireyler olmaları gerektiğini vurgulayan Akalın, "Biz de Türkiye'de kızlarımızın eğitim hayatında onlara destek verirken bu tanımladığımız formatta genç kızlarımızın, genç yöneticilerimizin yetişmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Akalın, başkanlık sisteminin istikrarlı bir yapı ve sağlam ekonomi kurulması anlamında Türkiye'ye çok fayda getireceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Hedeflemiş olduğumuz yeni Türkiye'nin kurulmasında istikrardan taviz vermeden, anayasamızı yapmış şekilde özgürlükler noktasında Türkiye'de herkesin özgürlüğünün güvence altına alınması anlamında seçimleri önemli buluyorum. Türkiye'de yeni bir tarih yazmak noktasında önümüzde fırsat var. Ümit ediyorum ki toplum olarak 7 Haziran seçimlerinin öneminin farkında olarak sandıklarımızın başına gider ve oylarımızı kullanırız."
BİZE ULAŞIN