Amaç gözdağı vermek

Amaç gözdağı vermek
Terör örgütü PKK, Ağrı Diyadin'de yaşanan çatışmanın ardından son dönemde Güneydoğu'da stratejik bir noktada bulunan Dağlıca Karakolu'na taciz atışlarına başladı. Peş peşe gelen havan saldırıları kamuoyunun dikkatini çekti. Uzun zamandır karakolları hedef almayan PKK'nın belli periyotlarla Dağlıca üs bölgesini hedef alması, "neden Dağlıca" sorusunu akıllara getirdi.

SALDIRIYA AÇIK BİR BÖLGE

Askeri kaynaklar PKK'nın Dağlıca'ya saldırmasının en büyük nedenlerinden biri olarak üs bölgesinin konumunu gösteriyor. Coğrafi nedenlerle saldırıya açık üslerden birisi olan Dağlıca'nın, PKK'nın "vur-kaç" yöntemini uygulayabildiği yerlerden olduğu belirtiliyor. Bu nedenle de son dönemde Dağlıca'nın hedef alınmış olabileceğine dikkat çekiliyor. PKK'nın son saldırılarda seçim öncesi kırsalda da varlığını hissettirmek için saldırıları yaptığı belirtiliyor.

DAĞA ÇOCUK KAÇIRAN 2 PKK'LI TUTUKLANDI
Hakk Âri ve Bitlis'te küçük çocukları PKK'nın dağ kadrosuna kaçırmaya çalışan 5 kişi yakalandı. Bitlis'te yakalanan 2 kişi tutuklanırken, Hakkâri'de aynı nedenlerle gözaltına alınan 3 kişi mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Gelişme Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer aldı. ANKARA
BİZE ULAŞIN