“Bu seçim Türkiye'nin bekasının, duruşunun ve haysiyetinin seçimidir”

Usta yazar Alev Alatlı, SABAH'a yaptığı özel açıklamada "Bu seçim Türkiye'nin bekasının, duruşunun ve haysiyetinin seçimidir" dedi. Alatlı, "Elbette oyumu AK Parti'ye vereceğim" dedi.

“Bu seçim Türkiye'nin bekasının, duruşunun ve haysiyetinin seçimidir”

OYUM ELBETTE AK PARTİ'YE

Twitter'da fake hesapta yayınlanan oy açıklamasının ardından sosyal medyada "Alatlı sosyal medyada yaptığı açıklamayla oyunun rengini belli etti" yorumları yapıldı. Bunun üzerine SABAH'a bir açıklama yapan Alatlı, "Benim twitter hesabım yok. Ben twitter kullanmıyorum. Adıma face hesap açmışlar. Bu çok korkutucu" dedi. "Elbette oyumu AK Parti'ye vereceğim" diyen Alatlı, neden oyunu AK Parti'ye vereceğini açıkladı.

MESELE MEMLEKETSE GERİSİ TEFERRUAT

Alatlı "Niçin AK Parti'ye oy vereceğimin bilinmesini istiyorum. Çünkü bu seçim AK Parti'den öte Türkiye'nin bekasının oylanacağı bir seçim. Türkiye'nin İslam dünyasındaki duruşunun sorgulandığı bir seçim. Türkiye'nin haysiyetinin sorgulandığı bir seçim. Ve benim görüşüme göre mesele memleket olunca gerisi teferruattır. Bu nedenle elbette AK Parti'ye oy vereceğim. Ama bu twit sahte bir hesaptan atılan bir twittir. Bugün bu twiti atanın yarın ne yapacağı belli olmaz. Şiddetle protesto ediyorum" dedi.

TARİH SİZİ AYRI BİR YERE YAZACAK

Alatlı geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü almıştı. Alatlı ödül konuşmasında "Dünya 5'ten büyüktür. Beynelmilel medya kartellerinin, muhtelif strateji uzmanlarının nadan dünyalarından büyüktür. Sayın Cumhurbaşkanım siz ve ekibiniz dünyadaki bugün 1.5 milyon Suriyeli'ye kapılarını açtığınız için tarih sizi ayrı bir yere yazacak" demişti.

KAYNAK: SABAH.COM.TR

BİZE ULAŞIN