Metiner: Seçimin sonucunu gördüler, gölge düşürmeye çalışıyorlar

Diyarbakır’da HDP mitingi öncesinde meydana gelen patlamayla ilişkin bir değerlendirme yapan Mehmet Metiner; Bu olay çok ciddi bir provaskyondur. Seçimin sonucunu şimdiden gördüler, gölge düşürmeye çalışıyorlar' dedi.

Metiner: Seçimin sonucunu gördüler, gölge düşürmeye çalışıyorlar

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner 24 TV'de Diyarbakır'da HDP mitingi öncesinde meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği patlamayı değerlendirdi.

Mehmet Metiner saldırıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı...

Bu olayı lanetliyoruz. Bu olaydan hemen sonra Diyarbakır Milletvekilimiz Oya Eronat'ın ofisine saldırı yapıldı. Onu yapanları da kınıyoruz. Twitter haydutları bu şiddeti de görecek mi? Bu olay çok ciddi bir provaskyondur. Seçimin sonucu gördüler. Seçimin mutlak galibi AK Parti'dir. Milletimiz Türkiye üzerinde oynana oyunu görüyor. Ekonomik siyasal anlamda önce istikrarsızlaştırıp ekonomik çöküntüye uğratıp Yunanistan gibi, sonra da Suriye'ye dönüştürmek istiyorlar. Alevicilik - Sünnilik, Türkçülük - Kürtçülük ekseninde. Türkiye şuan tehdit altında. Devletimiz milletimizin bekası tehdit altında. Şimdi seçimin sonucu gördüler. Barajın altında kalacaklarını da gördüler. HDP barajı aştırmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıracaklar. Her kimse oraya patlayıcısı ise patlayıcı, bombaysa bomba kim, hangi alçak koyduysa bu senaryonun bir parçasıdır. Sürekli bir mağduriyet edebiyatı. Seçimin sonucuna şimdiden gölge düşürmeye çalışıyorlar. HDP'ye barajı aştırmak için her türlü provaskyonu yapacak güçler var.

Kaynak: Star.com.tr

BİZE ULAŞIN