Nazım Hikmet Vakıf binasının içini yıkmışlar

"Nazım Hikmet Vakfı binası AVM yapılacak" iddiasına birinci ağızdan yalanlama... Binanın sahibi Balıklı Rum Vakfı, kiracıların tarihi binada kolonları kestiğini, 'riskli bina' olduğu için tahliye edildiğini belirtti.

Nazım Hikmet Vakıf binasının içini yıkmışlar
Balıklı Rum Hastanesi Vakfı'na ait Beyoğlu'ndaki tarihi Hrisovergi Apartmanı'nın AVM olacağı, kiracı olan Nazım Hikmet Vakfı'nın iki daireyi boşaltmaya zorlandığı iddiaları dile getirildi. Ancak mülk sahibi Balıklı Rum Vakfı Hukuk Müşaviri Neslihan Duran Kocakaya, AKŞAM'a açıklamalarda bulundu:

İddia: Nazım Hikmet Vakfı binada kiracı konumunda.

- Hürriyet Gazetesi'nde bahsedilen Nazım Hikmet Vakfı ile ilişkimiz yok. Asıl kiracı olan tüzel kişi hakkı olmamasına rağmen vakfa verdi.
İddia: Yapı AVM olacak.

- Tarihi eserlere saygı gösterilmesi gerektiğini belirten vakıf, taşıyıcı kolonları kaldırıp taşınmazın riskli yapı olmasına sebep olmuştur. Aslına uygun esaslı tadilat görmezse yıkılma ihtimali yüksek.

İKİ DAİREYE AYDA 1900 LİRA KİRA

Nazım Hikmet Vakfı'nın 2 daireye 1900 TL ödediğini belirten Kocakaya: Seçim öncesi Tayyip Bey'e belaltı vurmak için bu olayı kullanıyorlar. Hürriyet Gazetesi'ni kınıyorum.

PROTESTODA TANIDIK İSİMLER

Nazım Hikmet Vakfı'na destek verenler arasında CHP'li Gürsel Tekin ve Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar da yer aldı.

Akşam

BİZE ULAŞIN