DHA'dan skandal tweet

Seçime saatler kala seçim yasaklarını rağmen DHA'nın attığı tweet sosyal medyayı karıştırdı

DHA'dan skandal tweet

DHA'nın Twitter adresinden yapılan paylaşım sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu.

DHA yaptığı açıklamada hesabın hacklandiğini duyurdu fakat seçime saatler kala New York Times, BBC gibi dünyaca ünlü yayın organlarının açık açık desteklediği HDP hakkında böyle bir paylaşımın yapılması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Sosyal medyada paylaşımın editöryel bir provokasyon olma olasılığı da konuşuluyor. Seçim yasaklarının başladığı da göz önünde bulundurularak YSK'nın DHA hakkında vereceği karar merak ediliyor.

DHA'DAN ÖNCE ZAMAN

DHA açıklama yapmadan önce Zaman gazetesi Twitter üzerinden Doğan Haber Ajansı'nın Twitter hesabının hacklendiği yönünde açıklama yapması kafaları karıştırdı

DHA'dan gelen hacklendik açıklamasına rağmen gazeteci Kemal Gümüş attığı tweet ile tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı.

Gümüş son atılan tweet'in IP adresinin DHA'ya ait olduğunu ileri sürdü ve resmi Twitter'dan paylaştı

DOĞAN GRUBUNUN HACK BALONU ÇABUK SÖNDÜ

Bu paylaşımın büyük tepki çekmesi üzerine yine Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Hürriyet gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haberde Doğan Haber Ajansı'nın resmi Twitter hesabının hacklendiği iddia edildi, ama bu açıklama inandırıcı bulunmadı.

Bir çok sosyal medya kullıcısı yaptığı paylaşımlarda hesabın hacklenmediğini yapılan paylaşımın "AS12978 DOĞAN-ONLİNE DOĞAN TV DİGİTAL PLATFORM İSLETMECİLİĞİ A.S" üzerinden yapıldığını ortaya koydu.

KEMAL GÜMÜŞ'ÜN PAYLAŞTIĞI TWEETİŞTE ZAMAN'IN TWEETER HESABINDAN YAPTIĞI AÇIKLAMATwitter'den verilen tepkiler işte bu yöndeydiBİZE ULAŞIN