HDP'nin gazetesinden çirkin manşet

HDP'nin gazetesi Özgür Gündem seçimlere iki gün kala HDP'nin Diyarbakır'daki mitinginde yapılan bombalı eylemden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sorumlu tutarak seçim öncesi provokasyon yapmaktan geri durmadı.

HDP'nin gazetesinden çirkin manşet

CUMHURBAŞKANI VE AK PARTİ'Yİ SUÇLUYORLAR

Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda HDP mitinginin devam ettiği sırada henüz kim tarafında koyulduğu belli olmayan iki bombanın art arda patlamasından sonra 2 kişi yaşamını yitirdi, 100' yüzü aşkın da yaralı var. Hükümet ve Cumhurbaşkanı olayın aydınlatılması faillerin yakalanması için gereken talimatları vermesine rağmen HDP yöneticileri ve HDP medyası söylemlerinde sürekli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AK Parti'yi suçluyor. HDP daha önce kendilerine yönelik saldırılarda faillerin ortaya çıkarılmasına rağmen ısrarla AK Parti'yi sorumlu tutmuştu.

DEMİRTAŞ ERDOĞAN'A HAKARET EDİLMESİNE SESSİZ KALDI

Patlamadan hemen sonra partililerini yapacağı açıklamaya davet eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Mutlaka barış kazanacak' derken alanda toplananların ülkemizin Cumhurbaşkanı'na hakaret etmesine katillikle itham etmelerine çanak tuttu.

SOSYAL MEDYADA OY TOPLADILAR

Eski Türkiye sevdalıları ve PKK sempatizanı bazı isimlerin olayın şoku henüz atlatılmamışken #BarışKazanacak hastagıyla HDP'ye oy toplaması da sosyal medyada büyük tepki topladı.

BİZE ULAŞIN