CHP, geçerli oyların 11 milyon 513 bin 67'sini alarak, yüzde 24.96 ile 132 milletvekili çıkardı. Deniz Baykal'ın TBMM'ye tekrar girdiği seçimlerde, eski Şişli Belediye Başkanı Sarıgül parlamentoya giremedi. CHP'nin çıkardığı milletvekilleri ile seçim bölgeleri şöyle:
Adana: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslu Pehlivan
Afyonkarahisar: Burcu Kayıkcı
Amasya: Mustafa Tuncer
Ankara 1. Bölge: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu
Ankara 2. Bölge: Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil
Antalya: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök
Artvin: Uğur Bayraktutan
Aydın: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay
Balıkesir: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça
Bartın: Muhammet Rıza Yalçınkaya
Bilecik: Yaşar Tüzün
Bolu: Tanju Özcan
Burdur: Mehmet Göker
Bursa: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu
Çanakkale: Muharrem Erkek, Bülent Öz
Çorum: Tufan Köse
Denizli: Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca
Edirne: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan
Erzincan: Erdoğan Özyalçın
Eskişehir: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel
Gaziantep: Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ
Giresun: Bülent Yener Bektaşoğlu
Hatay: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem
Isparta: İrfan Bakır
İstanbul 1. Bölge: Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan
İstanbul 2. Bölge: Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedek Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin
İstanbul 3. Bölge: Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu
İzmir 1. Bölge: Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit
İzmir 2. Bölge: Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır
Kayseri: Çetin Arık
Kırklareli: Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu
Kocaeli: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan
Konya: Mustafa Hüsnü Bozkurt
Malatya: Veli Ağbaba
Manisa: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer
Mersin: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı
Muğla: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir
Ordu: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel
Sakarya: Engin Özkoç
Samsun: Kemal Zeybek, Hayati Tekin
Sinop: Barış Karadeniz
Sivas: Ali Akyıldız
Tekirdağ: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü
Tokat: Orhan Düzgün
Trabzon: Haluk Pekşen
Uşak: Özkan Yalım
Yalova: Muharrem İnce
Zonguldak: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), geçerli oyların 7 milyon 516 bin 225'ini alarak, yüzde 16.29'luk oy oranı ile 49 ilde 80 milletvekili çıkardı. MHP'nin milletvekili çıkardığı şehirler ve isimler şöyle:
Adana: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz
Afyonkarahisar: Mehmet Parsak
Aksaray : Turan Yaldır
Ankara: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem, Şefkat Çetin, Mustafa Mit
Antalya: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı
Aydın: Ali Uzunırmak
Balıkesir: İsmail Ok, Recep Çetin
Bayburt: Karabey Kadri Karaoğlu
Burdur: Alparslan Ahmet Dursun
Bursa: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu
Çanakkale: İbrahim Kürşat Tuna
Denizli: Emin Haluk Ayhan
Elazığ: Yavuz Temizer
Erzurum: Kamil Aydın
Eskişehir: Ruhsar Demirel
Gaziantep: Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga Orhan
Giresun: Orhan Erzurum
Gümüşhane: Mustafa Canlı
Hatay: Adnan Şefik Çirkin
Isparta: Nuri Okutan
İstanbul: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem
İzmir: Oktay Vural, Aslan Savaşan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç
Kahramanmaraş: Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan
Karabük: Durmuş Yalçın
Kastamonu: Emin Çınar
Kayseri: Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz
Kırıkkale: Seyit Ahmet Göçer
Kırşehir: Cemil Yıldırım Türk
Kilis: Mustafa Yün
Kocaeli: Saffet Sancaklı
Konya: Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen
Kütahya: Alim Işık
Manisa: Erkan Akçay, Zeynel Balkız
Mersin: Oktay Öztürk, Baki Şimşek, Ali Öz
Muğla: Mehmet Erdoğan
Nevşehir: Mehmet Varol
Niğde: Vedat Bayram
Osmaniye: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy
Sakarya: Zihni Açba
Samsun: Erhan Usta, Hüseyin Edis
Sivas: Celal Dağgez
Tekirdağ: Bülent Belen
Tokat: Abdurrahman Başkan
Trabzon: Koray Aydın
Uşak: Durmuş Yılmaz
Yozgat: Sadir Durmaz
Zonguldak: Zeki Çakan
HDP, oyların 6 milyon 51 bin 469'unu alarak yüzde 13.12 ile 80 milletvekili çıkardı. Toplam 27 ilde milletvekili çıkaran HDP, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Şırnak ve Hakkari'de adaylarının tamamını Meclis'e taşıdı:
Adana: Rıdvan Turan, Meral Danış
Adıyaman: Behçet Yıldırım
Ağrı: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan
Ankara: 1. Bölge Sırrı Süreyya Önder
Antalya: Hakkı Saruhan Oluç
Ardahan: Taşkın Aktaş
Batman: Ali Atalan, Saadet Becerikli, Ayşe Acar Başaran
Bingöl: Hişyar Özsoy
Bitlis: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı
Bursa: Asiye Kolçak
Diyarbakır: İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk
Erzurum: Seher Akçınar Bayar
Gaziantep: Celal Doğan, Mahmut Toğrul
Hakkâri: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan
Iğdır: Mehmet Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli
İstanbul 1. Bölge: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş
İstanbul 2. Bölge: Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli
İstanbul 3. Bölge: Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün
İzmir 1. Bölge: Ertuğrul Kürkçü
İzmir 2. Bölge: Müslüm Doğan
Kars: Ayhan Bilgen, Şafak Özanli
Kocaeli: Ali Haydar Konca
Mardin: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli
Mersin: Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Öz
Muş: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım
Siirt: Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin
Şanlıurfa: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan
Şırnak: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez
Tunceli: Alican Önlü, Edibe Şahin
Van: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe