Sandıklı'da gergin gece

Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi'nde, bir inşaata HDP bayrağı ve Abdullah Öcalan posteri asıldığı söylentisi üzerine yaklaşık 100 kişilik bir grup, inşaatın önünde toplandı. Saatler süren gerginlik sırasında polis ve jandarma bölgede güvenlik önlemi alırken inşaatta çalışan işçiler, borç-alacak anlaşmazlığı yaşadıkları müteahhit firmanın böyle bir söylenti çıkarmış olabileceğini öne sürdü.

Sandıklı'da gergin gece
Hüdai Kaplıcaları mevkisinde yapımı devam eden termal otelin çatısına, işçiler tarafından HDP bayrağı asıldığı iddiasıyla otelin önüne çok sayıda karşıt grup geldi ve sloganlar attı.

Jandarma ve polis ekipleri, termal otelin çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, olay yerine gelen Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, karşıt grubu sakinleştirmeye çalıştı.

Daha sonra işçiler, güvenlik önemleri altında otobüslerle olay yerinden uzaklaştırıldı.

Kaymakam Arıcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın herhangi bir siyasi boyunun bulunmadığını ifade ederek, "Olay, firmalar arasında alacak verecek meselesinden ibarettir. Bu durum, karşıt görüşlü çalışanlar arasında tartışma ve münakaşa boyutuna ulaşmadan tatlıya bağlanmıştır. Vatandaşların selameti yönünde gerekli önlemler alınmıştır" dedi.
BİZE ULAŞIN