Koalisyon çıkmazı

HDP, AK Parti ile koalisyona kapıları kapattı. MHP ise HDP'li koalisyonu kabul etmeyeceğini açıkladı. Diğer seçenekler masada

Koalisyon çıkmazı
Partilerden yapılan açıklamalara göre HDP AK Parti ile yapılacak koalisyona kapılarını kapattı. HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, "AKP'li bir koalisyonda yer almayacağız" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da, "AKP'nin iktidarda olmadığı seçenek masada" dedi.

AK PARTİ VARSA BİZ YOKUZ

HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, partisinin Parti Meclisi (PM) toplantısına verilen arada konuştu. Kürkçü, "Bizim için kesin olan, biz AKP'nin içinde olduğu herhangi bir koalisyonda yer almayacağız. (...) Bu konuda netiz." dedi.

MHP: HDP İLE OLMAZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendilerinin içinde olacakları bir hükümete içeriden ya da dışarıdan HDP desteğini asla kabul etmeyeceklerini söyledi. Partisinin kırmızı çizgilerini hatırlatan Bahçeli, AK Parti'nin koalisyon arayışlarıyla ilgili ise "Gelirlerse görüşürüz. Sorumluluk almaktan da kaçınmayız" dedi.

AK PARTİ'SİZ KOALİSYON

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da dün, parti genel merkezinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tanrıkulu, "CHP, AKP'nin iktidarda olmadığı bir seçeneğin Parlamentoda olabileceği görüşündedir. MYK'da da ağırlıklı olarak bu görüş benimsendi. Herhangi bir hükümet seçeneğine tüzüğümüz gereği Parti Meclisimiz karar verecek" dedi.

2015 Genel Seçim Sonuçları

BİZE ULAŞIN