Paralelle ittifak SP’ye zarar verdi

Seçimlere Saadet Partisi çatısı altında ittifak yaparak giren SP ve BBP'de seçim mağlubiyetinin sebepleri tartışılıyor.

Paralelle ittifak SP’ye zarar verdi
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın dava arkadaşlarından BBP Eski Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, seçim mağlubiyetinin öncelikle paralel yapının yörüngesine girmekten kaynaklandığını söyledi. Gündoğdu, seçimler öncesinde SP ve BBP yönetimlerine açık uyarılarda bulunduklarını ancak bu uyarıların göz ardı edildiğini belirtti.

ERBAKAN VE YAZICIOĞLU ÇİZGİSİNE AYKIRI HAREKET ETTİLER

Gündoğdu, "BBP ve Saadet partisi Cumhurbaşkanlığı sürecine kadar medeniyet merkezli düşünen siyasi partilerdi. Ne yazık ki; Cumhurbaşkanlığı seçim süreci öncesinde, SP ve BBP küresel güçlerin operasyon birimi olan paralel yapının yörüngesine girdi. İttifak yöneticileri paralel yapının medya organlarında boy göstermeyi marifet zannetti. Saadet Partisi rahmetli Necmettin Erbakan'ın, Büyük Birlik Partisi ise rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun küresel güçlerle mücadele çizgilerine aykırı hareket etti. İki partinin rahmetli liderleri küresel güçlere karşı milli tavırlarıyla millet nezdinde büyümüşlerdi" şeklinde konuştu.

PARALEL YAPININ GÜDÜMÜNDEN KURTULMALARI GEREKİYOR

Gündoğdu sözlerini şöyle sürdürdü: "Milli ittifak olarak yola çıktıklarını söylediler ama gayri milli bir yapıyla el ele, kol kola görüntüsü verdiler. Kendileri ne derse desin, ortaya böyle bir algı çıktı. Seçim öncesinde destek vaat eden paralel yapı beklendiği gibi tercihini Saadet ve BBP'den yana değil HDP ve CHP'den yana kullandı. SP ve BBP için aslında söylenebilecek çok söz vardı. Eğer rahmetli Erbakan ve rahmetli Yazıcıoğlu çizgisinde tavır ortaya koyabilseydiler, seçimlerden kendileri açısından hezimetle değil memnuniyet verici bir sonuçla çıkabilir, milli oyları toplayabilirlerdi. Şu anda 2 partiye de düşen görev; paralel yapıyla el ele, kol kola olmanın yol açtığı zararlar üzerine muhasebe yapmaktır. Ben en çok partileri için çalışan tertemiz taban mensuplarının hayal kırıklığına uğramalarına üzülüyorum. Maalesef seçimlerde her iki parti de çok ağır yara almışlardır."

YENİAKİT
BİZE ULAŞIN