Algıyı bırak gerçeğe bak!

17-25 Aralık darbe girişiminde algı oluşturmak için kullanılan ‘ayakkabı kutusu’ndaki paraların gittiği okul haberi, Paralel Yapı’yı çıldırttı. Habere tek kelime edemeyen Paralelciler, sehven kullanılan yanlış foto üzerinden algı operasyonuna girişti.

Algıyı bırak gerçeğe bak!
"İşte ayakkabı kutusu" manşeti, paralel örgütü çıldırttı. Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evine yaptığı baskınla Uluslararası Balkan Üniversitesi için toplanan bağışa el koyup, bunu da internetten bulduğu tamamen alakasız 'ayakkabı kutusu' fotoğrafıyla kendi medyası üzerinden servis ederek farklı algı oluşturmaya çalışan örgütün kirli planı tutmadı. Üniversite, toplanan bağışlarla Üsküp'te inşa edilen devasa binaya taşınmaya hazırlanırken, paralel örgüt, STAR'ın kurulan kumpası tekrar gözler önüne sermesi ve Rektör Prof. Şinasi Gündüz'le röportaj yaparak Türkiye Cumhuriyeti'nin Balkanlar'daki büyük gururuna yer vermesi üzerine yine algı operasyonuna girişti.

KARA PROPAGANDA SAVAŞI

Oyunlarını bozan üniversitenin rektörü Prof. Dr. Şinasi Gündüz ile yaptığımız röportajdan rahatsız olan Paralel Yapı ve yandaşları, haberi itibarsızlaştırmak için her zamanki taktiğiyle kara propagandaya başvurdu. Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin sosyal medya hesabından paylaşılan ve üniversite kampüs inşaatının son hali olarak sehven kullanılan görsel üzerinden haberi karalamaya çalışan paralel tetikçiler, inşaatı tamamlanıp, devasa bir gerçek olarak ortada duran binayı ise görmezden geldi. Sanki ortada bir bina yokmuş gibi sosyal medya üzerinden saldırıya geçen tetikçiler, gerçek yüzlerini bir kez daha gösterdi. Örgüt yandaşları, 17 Aralık'ta internet sitelerinden alarak uydurdukları 'kutu' fotoğrafı yalanlarına da tek kelime cevap veremedi. Yine, Makedonya'da özel üniversiteler arasında birinci sıraya yükselme başarısını gösteren üniversiteyi neden engellemeye çalıştıklarına da tek kelime açıklama gelmedi.

BÜRGE: TEK AMACIMIZ EĞİTİM

Öte yandan Üsküp Eğitim Kültür Vakfı ve Uluslararası Balkan Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, üniversitelerinin tek amacının eğitim olduğunu, hayırsever iş adamlarının da bu üniversiteye büyük katkılarda bulunduğunu söyledi. Balkan Üniversitesi'nin Türkiye ile Makedonya arasında önemli bir köprü görevi üstlendiğini belirten Bürge, üniversitelerinin başka nedenlerle gündeme gelmesinden üzüntü duyduklarını söyledi. (Stargazete)

BİZE ULAŞIN