Binlerce kişi Mursi için sokaklara akın etti

Yurdun dört bir yanında harekete geçen AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'nin idam cezasına çarptırılmasını protesto etti.

Binlerce kişi Mursi için sokaklara akın etti
Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya'da AK Parti Eskişehir Gençlik Kolları üyeleri, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkındaki idam cezası kararına tepki gösterdi.

Eskişehir'de Deliklitaş Mahalllesi Hamamyolu Caddesi'nde toplanan grup adına konuşan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata, Mursi'ye verilen idam cezasının onandığını, içlerinde Esma'nın babası Muhammed Biltaci'nin de olduğu 16 kişinin "hapishane bastıkları" gerekçesiyle idam cezasına çarptırıldığını hatırlattı.
Verilen bu cezaların, hukukun, adaletin, insan hak ve hürriyetlerinin idamı olduğunu dile getiren Özata, "Ülkesinin kaderini değiştirmeye çalışan liderlerini darağacıyla kaybeden bir milletin evlatları olarak, Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam cezasını lanetliyoruz" dedi.

İstanbul
Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararı İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu önünde protesto edildi.

Ankara
AK Parti Gençlik Kolları, Mısır'da idam kararını Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto etti.


BİZE ULAŞIN