Tahşiye kumpasında yeni dalga 20 gözaltı

Tahşiyecilere kumpas soruşturması kapsamında bu sabah yeni bir operasyon başlatıldı. 20 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 16 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında Tahşiyecilere ait sohbet evinde bulunan el bombalarında parmak izleri çıkan polisler hakkında da gözaltı kararı var.

Tahşiye kumpasında yeni dalga 20 gözaltı
Tahşiye isimli Risale-i Nur talebelerine kumpas kurulduğu gerekçesiyle yürütülen soruşturma çerçevesinde yeni bir operasyon gerçekleştirildi.

20 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI


İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu soruşturma kapsamında 20 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarttı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de talimat gereği 16 ilde bu sabah itibariyle operasyon başlattı. Operasyon kapsamında 20 kişi hakkında gözaltına alındı.

BOMBA BULAN POLİSLER

Hakkında gözaltı kararı bulunanlar arasında Tahşiye Grubu'nun İstanbul Bahçelievler'deki sohbet evine bomba koyduğu tahmin edilen polisler de var. Bu polislerin parmak izlerinin evde bulunan bombalar üzerinde çıktığı belirtilmişti. Ev sahibi de kendisinin banyoya girdiği sırada arama yapan polislerin bombaları birden kanepenin üzerine dizdiğini evde kesinlikle bomba bulunmadığını belirtmişti.

İSTİHBARAT POLİSLERİ GÖZALTINDA

Ayrıca 2010 yılında Tahşiyecilere yönelik operasyonun alt yapısını gerçekleştiren İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden polisler hakkında da gözaltı kararı çıkarıldı.

HİDAYET KARACA TUTUKLANDI

Geçtiğimiz aralık ayında soruşturma ile ilgili gerçekleştirilen ilk operasyon kapsamında Samanyolu Yayın Gurubu Başkanı Hidayet Karaca tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Dosyada bir numaralı şüpheli olduğu belirtilen ve Tahşiyecilere yönelik operasyonun talimatını verdiği kaydedeilen Fethullah Gülen hakkında ise yakalama kararı çıkarılmıştı.

KUMPASI İLK SABAH DUYURMUŞTU

BİZE ULAŞIN