'Demirel Külliyesi, bir çekim merkezi olacak'

Süleyman Demirel'in evine taziye ziyaretinde bulunan Erdoğan: Unutulmayacak anılar bıraktı. Özellikle Isparta'da adına yapılmış külliyenin bir çekim merkezi haline geleceğine inanıyorum

'Demirel Külliyesi, bir çekim merkezi olacak'
Süleyman Demirel'in vefatı dolayısıyla Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretinde bulunan Erdoğan, "Unutulmayacak anılar bıraktı. Isparta'da adına yaptırmış olduğu külliye bir çekim merkezi oluşturacaktır" dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı dolayısıyla Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretinde bulundu. Yeğenleri ve CHP milletvekili İlhan Kesici tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, taziye çıkışında Demirel'in son 50 yıllık siyasi hayatta farklı bir konumu olduğunu ifade ederek, "Unutulmayacak anılar bıraktı" dedi. Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, Demirel'i 91 yıllık bir ömür sonunda ebediyete uğurladıklarını anımsatarak Allah'tan rahmet dilediklerini söyledi. Demirel'in özellikle son 50 yıllık siyasi yaşam içinde farklı bir yeri ve konumu bulunduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

GÜNİZ SOKAK'IN İSMİ
"Özellikle de nevi şahsına münhasır siyasette edindiği yer ile hakikaten akıllarda kalacak birçok şeyleri gerek siyaseti takip edenler açısından, gerekse siyasetin kitabını yazanlar açısından unutulmayacak anılar bıraktı. Bundan sonraki süreçte de Isparta'daki özellikle adına yaptırmış olduğu külliye ile bir çekim merkezi oluşturacağına inanıyorum. Yine 'Güniz Sokak' ismi de şu anda vârislerinden de edindiğim bilgiyle adeta kalıcı bir sürece herhalde adını yazdıracak. Bizler de üzerimize düşen görevler neyse bunları yerine getireceğiz." Bu arada İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Demirel'in vefatı nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

DEMİREL SAYFASINDA 4 D VAR

MHP lideri Devlet Bahçeli, Demirel'in Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretinde bulundu. Demirel'in devlete ve millete büyük hizmetleri bulunduğunu kaydeden Bahçeli, "Devlet ve toplum hayatımızda bir Süleyman Demirel sayfası vardır. Bu sayfada '4 d' bulunmaktadır. Birincisi 'demokrasi', ikincisi 'Demirel', üçüncüsü 'darbe', dördüncüsü yine 'Demirel'dir.' Bu sayfa iyi okunmalıdır, iyi anlaşılmalıdır. Siyasi hayata yönelmiş insanlar için de örnek olmalıdır" dedi.

BİZE ULAŞIN