Öğretmenlerin il dışı yer değiştirme atama sonuçları

Binlerce öğretmen bilgisayar başında ya da mobil cihazları ile il dışı yer değiştirme sonuçları açıklandı. İsteğe bağlı il dışı atama sonuçları MEB'in açıkladığı takvime göre bugün açıklandı. İl dışı atama yer değiştirme sonuçları için aşağıdaki linki tıklayınız.

Öğretmenlerin il dışı sonuçları belli oldu. İl dışı tayin sonuçları bugün kesin olarak açıklandı. Atama sonuçları akşam saatlerinde belli oldu. Öğretmen arkadaşlar, plan ve program yapmak için hazırlıklara başladı. İl dışı yer değiştirme sonuçları aşağıdaki linkten öğrenilebilir. Mebpersonelleri.Net olarak puanları da paylaşacağız.

İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları AÇIKLANDI Tıklayınız

Yer değiştirme başvurularına ilişkin tereddütler öncelikle il millî eğitim müdürlüklerince giderilecek; bu şekilde giderilemeyen tereddütler ise Bakanlığa bildirilecektir. Yukarıda belirtilen açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacaktır. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

İl Dışı İlişik Kesmede Yapılacak İşlemler 2015... Bir çok meslektaşımız İller Arası İsteğe ve Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme sonuçlarını merakla beklemekteler. Ülke genelinde on binlerce meslektaşımız yer değiştirecekler. Onlara yeni görevlerinde şimdiden başarılar diliyoruz. Peki tayini çıkan arkadaşlarımız bundan sonra ne yapmalılar?

Öncelikle kararnamelerinizin okula gelmesini bekleyeceksiniz. Yer değiştirme suretiyle atamalara ilişkin kararnameler, atamaların yapıldığı tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde il millî eğitim müdürlüklerine gönderilir. İl millî eğitim müdürlükleri atama kararnamelerini en geç beş iş günü içinde eğitim kurumu müdürlüklerine gönderir. Kararnameniz geldikten sonra okulunuza gidip ilişiğinizi kesersiniz. Size ilişiğinizi kestiğinize dair bir belge verilir. Bu belgeyle birlikte milli eğitim müdürlüğüne gidersiniz ve oradan da de ilişiğinizi kesersiniz. İlçe de ilişik kesme işlemleri sırasında sizi Mal Müdürlüğüne gönderir ve bazı işlemleri yapmanız istenir. Mal müdürlüğünden sonra tekrar milli eğitime gidersiniz. Milli eğitim müdürlüğünden size verdikleri evrakları okulunuza götürürsünüz. Okulunuzda size personel nakil bildiriminizi verir ve yeni göreve yerinize götürmenizi ister. Yolluğunuzu normalde ayrıldığınız okulun yapması gerekir. Bazı okul müdürleri yolluk yapmayı bilmedikleri durumlarda milli eğitim müdürlüklerine yönlendirebiliyorlar. İlişik kestikten sonra 15 gün içerisinde yeni görev yerinizde başlamanız gerekir yoksa istifa etmiş sayılırsınız. Tüm bu ilişik kesme işlemleri bir gün içerisinde bitirilebilir.

Size verilen Personel Nakil Bildirimiyle birlikte yeni doğrudan tayininizin çıktığı okula gidersiniz. Burada sizi göreve başlatırlar. Hangi bankadan maaş alıyorlarsa o bankadan hesap açtırmanızı isterler. Bu hesabı okulunuza vermeniz istenir. Okulların isteğine göreve sizden evrakları ilçeye götürmenizi isterseler evrakları ilçeye götürürsünüz. İstemezlerse bu işi kendileri yaparlar.

Bu süreçte özlük dosyanızın yeni okulunuza posta ile gönderilmesi gerekiyor. Ama genelde okullar özlük dosyalarını öğretmenlerin kendilerine vererek kendilerinin götürmelerini istemekteler.
BİZE ULAŞIN