Baykal'dan CHP'lilere 'Yazıklar olsun' sitemi

CHP'nin ilk grup toplantısında söz alan Baykal, başkanlığının engellendiğini ileri sürerken "Yazıklar olsun" ifadesini kullandı

Baykal'dan CHP'lilere 'Yazıklar olsun' sitemi
CHP, yeni döneme de krizle başladı. CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmeyle başlayan kriz dün Kemal Kılıçdaroğlu'nun milletvekilleriyle yaptığı koalisyon seçeneklerine ilişkin toplantıya da damgasını vurdu. Başkanlığının engellendiğini ileri süren Baykal,"Yazıklar olsun" ifadesini kullandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu koalisyon seçenekleriyle ilgili istişare toplantılarını dün 25. dönem milletvekilleriyle sürdürdü. Kılıçdaroğlu koalisyon konusunda MHP'nin tavrının çok sert olduğunu dile getirirken "ilkelerimiz bizim için önemlidir. İlkelerde anlaşırsak AKP'yle de hükümet kurabiliriz" dedi. Toplantıda söz alan Deniz Baykal, Erdoğan'la yaptığı g��rüşmeyi anlatırken Kılıçdaroğlu'nun görüşme konusunda kendisini aramadığına yönelik sözlerini eleştirdi. Baykal'ın Kılıçdaroğlu'nu aradığına ilişkin kayıtları da gösterdiği öne sürüldü. Baykal'ın konuşması sırasında bazı milletvekillerinin oturduğu yerden bağırdığı ve tepki gösterdiği kaydedildi. Baykal'ın ise "Genel başkana ulaşmaya çalıştım, ulaşamadım. Partinin çıkarlarına aykırı davranmadım. Bundan dolayı benim Meclis başkanlığım tehlikeye girdi. Yazıklar olsun" ifadesini kullandığı öğrenildi.

KESİCİ VE KOÇ'UN İSMİ ÖNE ÇIKTI
Genel seçimlerin ardından koalisyon formülü olarak 'CHP-MHP ve HDP'li hükümet seçeneğini ortaya atan ancak MHP lideri Devlet Bahçeli'den gelen sert açıklamalarla geri adım atan CHP'de, koalisyon seçeneklerinin yanı sıra Meclis Başkanlığı'na aday gösterilecek isim üzerinde de değerlendirmeler sürüyor. Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşme ve sonrasında Kılıçdaroğlu'ndan gelen sert mesajlar nedeniyle Meclis Başkanlığı'na adaylık için şansını kaybettiği yorumları yapılırken kulislerde İlhan Kesici ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un adı öne çıkıyor.

BİZE ULAŞIN