Davutoğlu'nun en duygusal iftarı

Davutoğlu Darülaceze sakinleriyle orucunu açtı: Ben hem annesini hem babasını kaybetmiş evladınız olarak buraya gelip elinizi öptükten sonra eminim ki artık onlarca annem, onlarca babam var

Davutoğlu'nun en duygusal iftarı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, önceki gün birlikte iftar yaptığı Darülaceze sakinleriyle yaklaşık 3 saat geçirdi. Eşi Sare Davutoğlu'yla birlikte Darülaceze sakinlerinden emekli bir anestezi uzmanını odasında ziyaret eden Davutoğlu, "Sare Hanım kadın doğum uzmanı ama bana anestezi yaptı 35 yıl önce, o günden bugüne uyuşuk duruyorum" diye espri yaptı. Davutoğlu, Darülaceze sakinleriyle önceki akşam iftarda bir araya geldi. Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Darülaceze'ye gelen Davutoğlu'na Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci eşlik etti. Darülaceze sakinleriyle iftar sofrasında buluşan Davutoğlu şu mesajları verdi:

EN ŞEREFLİ GÖREV:
Sizlerden öğreneceğimiz çok şey var. Sizlere hizmet etmek, sizlerin bu kurumda en iyi şekilde rahat etmenizi sağlamak için elimizden geleni yapmak biçim bizim için en büyük vazife, en şerefli görevdir.

Başbakan Davutoğlu: Koalisyon için kapımız herkese açık

ANNEM VE BABAMSINIZ:
Hepimiz sizler nezdinde kendi annemizi, kendi babamızı görüyoruz. Ben hem annesini hem babasını kaybetmiş bir evladınız olarak buraya gelip elinizi öptükten sonra eminim ki artık onlarca annem, onlarca babam var.

İRFAN YUVASI:
Eminim arkamızdan bizlere dua etmeye devam edeceksiniz. Bu kapıdan giren herkes sizlerden aldığı bu irfan dersiyle sanki bir üniversiteyi bitirmiş, ders almış gibi burayı terk eder. Sizler yürüyen hayatsınız, yaşayan tecrübesiniz, bu şehrin manevi mimarlarısınız. Allah sizlere uzun ömürler versin, sizlere hizmet etmeyi hep bize nasip etsin.


ŞİİRLE KARŞILIK VERDİLER:
Ardından bahçeye çıkan Davutoğlu, tavla oynayan yaşlı vatandaşların yanına geldi. Davutoğlu, tavla oynarken sigara içen Darülaceze sakinine "Sigara zarar vermiyor mu?" diye sordu. Ziyaret sırasında bazı Darülaceze sakinleri, Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'na şiirler okudu.

'O KANDIRDI BENİ, İYİ Kİ KANDIRMIŞ'
Yaşlı bir kadın Sare Davutoğlu'nu gösterip Başbakan Davutoğlu'na "O kandırdı seni" dedi. Yaşlı kadının sözleri Davutoğlu'nu güldürdü. Başbakan Davutoğlu ise yaşlı kadına "O kandırdı beni, peşimden koştu. Kandırdı beni, hala kandırıyor. Allah ayırmasın. Beni bir gün kandırdı, bir baktım ki nikâh salonundayız. İyi ki kandırmış" dedi. Davutoğlu, kısa boylu bir kadınla fotoğraf çektirmek için de diz çöktü. Emekli bir anestezi uzmanını kaldığı odada ziyaret eden Davutoğlu, "Sare Hanım kadın doğum uzmanı ama bana anestezi yaptı 35 yıl önce, o günden bugüne uyuşuk duruyorum" diye espri yaptı.

YENİ VEKİLLERLE 5 SEANSTA BULUŞMA
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün Meclis'te gerçekleşecek yemin töreninin ardından parti içi istişarelere ağırlık verecek. Davutoğlu yarından itibaren partinin yeni isimleriyle 5 grup halinde görüşmeler yapacak. Davutoğlu, iki gün sürmesi beklenen görüşmelerde ilk olarak çarşamba günü 3 gruba ayrılan milletvekilleriyle buluşacak. Perşembe günü de geriye kalan 2 grup milletvekiliyle istişarelerini sürdürecek olan Davutoğlu, MKYK üyeleriyle de bir araya gelecek. Davutoğlu'nun hem milletvekilleri hem de MKYK üyeleriyle yapacağı toplantılarda ise gündemi hem seçim sonuçları hem de koalisyon konusu oluşturacak. Her yıl olduğu gibi Bosna Hersek bu yıl da, 1995'te Sırp ordusu tarafından katledilen 8 binden fazla Müslüman Bosnalı için anma töreni gerçekleştirilecek. Türkiye'deki yoğun "koalisyon" gündemine rağmen Davutoğlu'nun 11 Temmuz'da yapılacak anma törenlerine katılması planlanıyor.
BİZE ULAŞIN