AK Parti her seçeneğe hazır

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: AK Parti koalisyon için bütün alternatifleri açık tutuyor, hiçbir partiye kapısını kapatmıyor

AK Parti her seçeneğe hazır

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, koalisyon tartışmalarına ilişkin "AK Parti bütün alternatiflerini açık tutuyor, hiçbir partiye kapısını kapatmıyor en geniş şekilde bu görüşmelerini gerçekleştirecek" dedi. . Yılmaz, AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Meclis Başkanlığı seçimine ilişkin AK Parti'den çeşitli isimlerin gündeme geldiğini hatırlatması üzerine Yılmaz, "Henüz belirlenmiş bir isim yok. Şu anda istişare süreci devam ediyor" ifadesini kullandı. Koalisyon senaryolarında AK Parti'de ibrenin kimden yana olduğuna ilişkin bir başka soru üzerine ise Yılmaz, "AK Parti bütün alternatiflerini açık tutuyor, hiçbir partiye kapısını kapatmıyor en geniş şekilde bu görüşmelerini gerçekleştirecek inşallah. Başbakanımız yine açıkladılar, bütün partilerle görüşmeler gerçekleşecek. Bu görüşmelerin sonucunda netleştiğini göreceğiz. Şimdiden bir şey söylemek için çok erken" dedi.

HERKES ADIM ATMALI
"MHP daha mı yakın görünüyor AK Parti'ye" şeklindeki soruya Yılmaz, şu yanıtı verdi: Meclis başkanı seçildikten sonra müzakereler başlayacak, görüşmeler başlayacak o aşamada partilerin tavırları, tutumları da daha somutlaşmış olacak. Dolayısıyla şimdiden değerlendirme yapmayı ben erken buluyorum açıkçası." "Sonuçta koalisyon dediğiniz bir uzlaşma süreci. Hangi partinin, hangi konuda, ne adım atacağını şimdiden kestirmek mümkün değil. O ancak görüşmeler başladıktan sonra netleşecek. Partiler oldukları yerde dururlarsa malum uzlaşma olmaz. Herkesin adım atması gerekir. Burada hangi partinin ne kadar esneklik gösterebileceği çeşitli konularda ve genel olarak tavrının ne olacağı ancak görüşmeler başladıktan sonra ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla o aşamayı beklemek durumundayız."

BİZE ULAŞIN