"Cumhurbaşkanlığı makamına saldırıyı kınıyoruz"

248 üyesi olan Anadolu Yayıncılar Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği iftar yemeğini çirkin iftiralarla karalamaya çalışan Mimarlar Odası, CHP yönetimi, Doğan medyası ve Paralel Suç Örgütü medyasını sert şekilde kınadı.

Cumhurbaşkanlığı makamına saldırıyı kınıyoruz
AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

Sayın Cumhurbaşkanımızın din alimlerine Külliye'de vermiş olduğu iftar yemeğine ilişkin tek taraflı, haksız ve saygısız yayınlar yapılmıştır. Ramazan ayının huzur ve barış ortamını bozmak isteyen bir takım yayın organları basın meslek ilkelerini de ayaklar altına alan haberler yapmışlardır.

BUNUN ADI HABERCİLİK DEĞİL

Asıl amacın masa olmadığı anlaşılmaktadır. Cumhurbaşkanlığındaki yemek masasının 240 bin tl olduğunu, bardakların altın olduğunu, tabakların fiyatına para yetmediğini belirterek kara ve kirli bir propaganda yapmışlardır. Sitelerde yapılan sıradan bir yemek masasını bile israfın sembolü sayan anlayışın derdinin habercilik olmadığı açıktır.

TÜRKİYE'NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ ERDOĞAN'DIR

Devletin ve milletin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamının yıpratılması fevkalade yanlıştır. Bölgemizin ateş çemberinde olduğu, kan ve göz yaşının bölgeden eksik olmadığı unutulmamalıdır. Huzurlu ve istikrarlı tek ada durumundaki ülkemizin birleştirici gücü Cumhurbaşkanımız Erdoğandır. Siyasi olarak faklı kulvarda olsak bile Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmak son derece yanlış ve art niyetlidir.

PARALEL VE DOĞAN MEDYASINI SAYGIYA DAVET EDİYORUZ

Bu bağlamda paralel haber sitelerini, muhalif medyayı, Doğan Grubunu bu makama saygılı olmaya davet ediyor, art niyetli algı operasyonlarını ve yalan haberleri 248 üyesi olan bir basın kuruluşu olarak kınıyoruz

Sinan Burhan
Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı
BİZE ULAŞIN