Dursun Çiçek: Kumpası ABD ve İsrail planladı, cemaat uyguladı

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Paralel Yapı'yla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cemaatin, strateji ve birikimlerinin olmadığını belirten Çiçek, "TSK'ya kurulan kumpası ABD ve İsrail planladı, taşeronluğunu da cemaat yaptı" dedi.

Dursun Çiçek: Kumpası ABD ve İsrail planladı, cemaat uyguladı
Ergenekon ve Balyoz Davası'ndan tutuklanarak 1515 günle en uzun süre tutuklu kalan zamanın kurmay albayı, şimdinin CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, ABD ve İsrail'in taşeronluğunu yapan Gülen cemaatinin (FETO) kendisine kumpas kurduğunu öne sürerek, "Delil diye sundukları belgeler hem acemice, hem de sahteydi" diye konuştu.

CEMAATİN KURDUĞU KUMPASI ANLATTI!

Dursun Çiçek, en çok merak edilen konu olan paralel yapının kendilerine kurduğu kumpas ile ilgili detayları Akit'le paylaştı. Çiçek, paralel yapının kurduğu kumpası şu ifadelerle anlattı: "Türk Silahlı Kuvvetleri'ne kurulan bu kumpası, dış güçler ABD ve İsrail'in istihbarat örgütleri planladı. Cemaat de tetikçiliğini yaptı. Polisiyle, hakimiyle, savcısıyla. İktidar, tek başına ülkeyi yönetmek istedi. Bu yüzden o dönemde onlara destek verdi. 12-25 Aralık'a kadar olan işbirliğinin temeli, askeri vesayet adı altında TSK'nın öncülüğünü yok etmekti. Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef alanlar, bir kampanya başlatarak, öncelikle psikolojik harekat saldırılarına karşı TSK'ya kalkan olan Bilgi Destek Dairesi'ni kapattırmak, sonuçta da Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'u kumpasın içine çekmek için beni hedef aldılar. Önce Bilgi Destek Dairesi'ni kapattırdılar. Sonra Balyoz'la birlikte yüzlerce subayı içeri alıp, Genelkurmay Başkanlığı yapmış birini terör örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla içeri aldılar."

"CEMAAT, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'NE YERLEŞTİ!"

Cemaatin öteden beri ihanet içerisinde olduğunun bilindiğini anlatan Çiçek, "Biz 20-30 yıldır YAŞ'ta cemaat üyelerinden tespit ettiklerimizi ordudan atmaya çalışıyorduk. Ama son 13 senedir hükümet şerh koyarak, engelleyerek cemaatin TSK'da yapılanmasını engelleyen bütün hareketleri pasifize etti. Biz atamaz olduk. Bu sayede Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yerleştiler. Özellikle muhabere, istihbarat, personel gibi sivil kaynaklı birimleri ele geçirip, oradaki kayıtları ele geçirip onları şantaj maksadıyla kullanarak polisi, yargıyı, HSYK'yı baskı altına aldılar" açıklamasında bulundu.

BİZE ULAŞIN