1 katrilyonun hesabını ver TMMOB!

Akit, sözde meslek odası TMMOB’un terör destekçisi faaliyetlerini deşifre etmeye devam ediyor. TMMOB’a aidat ödeyen üyeler, “Milyarlarca lira aidat toplayan, birçok evraktan milyarları götüren, Deli Dumrul haraçları ile semiren, yerli ve uluslararası projelerden aldığı yüzde 10 harçla, yıllık cirosu 900 milyon lirayı (eski parayla 900 trilyon) aşarak 1 katrilyona ulaşan TMMOB, bu kaynağın nereye gittiğinin hesabını vermeli” dediler.

1 katrilyonun hesabını ver TMMOB!
Sözde meslek odası TMMOB'nun terör destekçisi faaliyetleri deşifre edilmeye devam ediyor. TMMOB'nun kirli faaliyetlerini gündeme getiren Akit'i arayan onlarca mimar ve mühendis, örgüt yuvası haline gelen TMMOB'la ilgili çarpıcı iddiaları dile getirdiler. Birçok mimar ve mühendis, mesleklerini icra ederken örgüt yuvası haline gelen bir odanın onayına mahkûm edildiklerini dile getirerek, ödedikleri fahiş düzeydeki aidatların da yasadışı terör örgütlerinin finansmanı için kullanılmasından rahatsızlık duyduklarını söylediler.

TRİLYONLARCA LİRA TERÖR ÖRGÜTLERİNE AKTARILIYOR

450 bin meslek mensubundan her yıl 100 milyon (eski parayla 100 trilyon) lira civarında aidat toplayan TMMOB'un, mega projelerin onayından aldıkları yüzde 10'luk harç ve tescil ücretleriyle birlikte kasasına 1 milyar (eski lira para ile 1 katrilyon) giriyor. Oda yönetiminde görev alan bazı eski yöneticiler, meslek mensuplarından toplanan bu paraların yarısının naylon faturalarla satın alma yapılmış gibi gösterilip yasadışı sol terör örgütlerine kaynak olarak aktarıldığını dile getirirken, bir kısmının da merkez ve şube yöneticilerine rüşvet olarak verildiğini öne sürdüler.

TMMOB Ankara Şubesi'nin internet sitesinde yayınladığı 'ödenti ve belge harçlarının listesi... 450 binin üzerinde üyesi olan odanın gelirleri gayri resmi harçlarla birlikte 1 katrilyon lirayı buluyor.


SAYIŞTAY VE SAVCILAR UYUYOR MU?

Yıllarını okuyarak mühendis ve mimar olmak için harcayan yüz binlerce meslek mensubu, TMMOB'un topladığı 'Deli Dumrul' haraçlarından bizar olduklarına dikkat çekerek, "Kimseye hesap vermeyen ve meslek mensuplarının sorununun dışında her işle uğraşan bir yapı var. 450 bin insanı sömüren bir yapılanma ile ilgili onlarca şaibe ortadayken devlet kurumları neden bunları araştırmıyor? Yoksa devlet içinde bu odaları kollayan odaklar mı var? TMMOB ve diğer odaları denetleme yetkisi Sayıştay'da. Bunca ayyuka çıkmış iddialarla ilgili neden etkili bir denetim yapılmıyor? Nasıl oluyor da bizim bildiğimiz, gördüğümüz bu suçları devlet görmüyor? Sayıştay ve savcılar uyuyor mu?" diye sordular.

İftar masasını neden sindiremediler


YÖNETİMDE SOL ÖRGÜT SEMPATİZANLARI VAR

Sivas Mimarlar Odası Eski Başkanı Erol Genç, Ankara Mimarlar Odası'nın ideolojik bir yapılanma olduğuna vurgu yaparak, "Hiçbir mesleki kaygısı bulunmayan, marjinal örgüt sempatizanı ve mezhepsel örgütlenme içerisine girmiş sözde meslek mensuplarının yönettiği bir yapılanma var. Bu durum Mimarlar Odası'nı meslek örgütü olmaktan çıkarıyor. Mimarlık ve mühendislik meslek mensuplarının bu ideolojik yapıya mahkûmiyetten kurtarılması lazım" şeklinde konuştu.

TMMOB aidatları DHKP-C'ye mi gidiyor?


İLLERİ VESAYET ALTINDA TUTUYORLAR

Mimarlar Odaları'nın şubelerinin Ankara Mimarlar Odası'na bağlanmaması gerektiğini savunan Genç, şöyle devam etti: "Mimarlar Odası'nın bütün illerdeki başkanlıklarını Ankara Mimarlar Odası dilediği zaman fesh edip kendine bağlıyor. Dilediği zaman dilediği kuralı koyuyor. Bu sayede bütün illerdeki yönetimleri kontrolleri altında tutuyorlar. Vesayet altında tutarak, kendi ideolojilerini her ilde bulunan oda yönetimine dayatıyorlar."

TOPLANTIDA DEĞERLERİMİZE HAKARET EDİYORLAR

Sivas Mimarlar Odası Eski Başkanı Erol Genç şöyle devam etti: "Mimarlar Odası Sivas Şube Başkanlığı yapmış bir insan olarak, Mimarlar Odası yönetiminin Ankara ve İstanbul'da organize ettiği toplantılara katılıyorum ve toplantı bitene kadar benim değerlerime, düşüncelerime hakaret ediyorlar. Mesleki bir toplantıyı kendi marjinal ideolojilerinin propaganda arenası haline getiriyorlar" ifadelerini kullandı.

RADİKAL ÖRGÜTLERİN YUVASI HALİNE GELMİŞ BİR YAPILANMAYA PARA VERMEKTEN RAHATSIZLIK DUYUYORUM

Osmaniye Kadirli İlçesi Mimarlar Odası Temsilciliği Başkanı Kadir Kastal ise, "Bunların tam karşı olduğu bir siyasi görüşün ilçe yönetim kurulu üyesiyim. Radikal sol örgütlerin yuvası haline gelmiş bir yapılanmaya para vermek beni rahatsız ediyor. Benim gibi birçok mimar arkadaşım da rahatsız. Bütün Türkiye'den topladıkları paranın trilyonlarca lira olduğunu biliyoruz. Cumhurbaşkanlığı külliyesinin tabağıyla, çatalıyla uğraşacaklarına, mesleğimizin sorunlarına çözüm bulsunlar" dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ DHKP-C'NİN LİDERİNE DE KUCAK AÇMIŞLARDI

Terör örgütü DHKP-C'nin lideri Dursun Karataş'ın, kanser tedavisi gördüğü Hollanda'da ölümünden sonra terörist başı Karataş'ın avukatları Barkın Timtik ve Ebru Timtik ile terörist başının ağabeyi Neşat Karataş birlikte TMMOB İstanbul Şubesi'nde bir basın toplantısı düzenlemişti. Bu basın toplantısının TMMOB'da yapılmasına Türkiye kamuoyu anlam verememişti. O günlerde mimar ve mühendisler bu olaya büyük tepki göstermiş ve "TMMOB'un terör yuvası ve savunucusu haline getirilmesini ibretle izliyoruz" demişlerdi. Terör örgütü DKKP-C ile ilişkilerini saklamayacak şekilde aleni yakınlığı bulunan TMMOB yönetimine "o günden bugüne kadar neden savcılar tarafından soruşturma açılmadığı" ve "teröre destek iddialarının üzerine neden gidilmediği" soruları zihinlerde büyük kuşku uyandırıyor.

RAMAZAN'DA BİLE ALKOLLÜ TOPLANTI YAPIYORLAR

TMMOB toplantılarına katılan mimar ve mühendisler, oda yönetimince alkolün önemli bir simge haline getirildiğini belirterek şunları söylediler: "Her faaliyetlerinin sonunda mutlaka alkollü kokteyl veriyorlar. Her türlü içki çeşidini bu kokteyllerde bulmak mümkün. Hatta bu kokteyllerde içki içenler içki içmeyenleri dışlıyorlar. Bu sayede odanın üyelerini de fişlemiş oluyorlar. Ramazan'da bile toplantıların ardından içkili kokteyl veriyorlar. Bunların milletin değerlerine de hiç saygısı yok.

İFTAR PROGRAMINA BİLE SORUŞTURMA AÇTILAR

TMMOB yönetiminin, TMMOB Osmaniye Temsilciliği tarafından verilen iftar daveti hakkında soruşturma başlattığına dikkat çeken Osmaniyeli mimarlar şöyle konuştular: "İftar paralarını kendi cebimizden ödememize rağmen, üyelerimizle birlikte iftar yaptık diye bizim hakkımızda soruşturma başlattılar. Dine düşman bu yapılanma, bütün mimarların kendileri gibi ateist, din düşmanı olmasını istiyor." (Yeni Akit)

Mimarlar Odası'nda 3 kaçak birarada

Mimarlar odası Koç'u, Aydın Doğan'ı görmüyor

BİZE ULAŞIN