'Bu alçaklığın hesabını mutlaka verecekler'

Erdoğan'dan Türkiye aleyhindeki kampanyalara sert tepki: DAEŞ terör örgütüyle Türkiye'yi aynı parantezin içine almak namertliktir, alçaklıktır. Bu alçaklığa alet olanlar hesabını verecektir

'Bu alçaklığın hesabını mutlaka verecekler'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son Kobani olayları sonrası Türkiye aleyhindeki provokatif kampanyalara sert yanıt verdi. Erdoğan, "DAEŞ ile Türkiye'yi aynı paranteze almak alçaklıktır, namertliktir" ifadelerini kullandı. Birlik Vakfı'nın düzenlediği iftarda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu mesajları verdi:

TÜRKİYE GARİPLERİN YURDUDUR:
Tüm sıkıntıların çatışmaların istikrarsızlıkların içinde bir istikrar ve güven abidesi olarak yükselen Türkiye var. Türkiye, gariplerin yurdudur. Belde-i emindir. Mazlumlara umut ışığıdır. Hiç kimsenin bu umudu söndürmeye lekelemeye hakkı yoktur.

BU NASIL EDEPTİR:
Siyasetin temeli ahlaktır, kamu menfaatini kişisel hırsların önüne koyabilmektir. Üzülerek belirtmeliyim ki Türkiye bu noktada bir kıtlık yaşıyor. En son DAEŞ'in Kobani bölgesine düzenlediği terör saldırısında bunu tekrar acı şekilde tecrübe ettik. Geçen yıl aynı bahane ile 50 insanımızın hayatını kaybetmesine vesile olmasına neden olan siyasi parti o kadar ileri gitti ki yaşadığı ülkeyi terörist ülke ilan etmeye çalışan bir partinin Türkiye partisi olmak gibi bir iddiası olabilir mi? Bu nasıl edeptir, adaptır. Bütün mesele bunların karşısında yek vücut olmak, gereken cevabı demokrasi içinde verebilmektir.

NAMERTLİK, ALÇAKLIK:
Şu mübarek günlerde kan dökenlerin, kalleşçe namertçe saldıranların masum sivilleri hedef alanların İslam'la Müslümanlıkla dinimizle hiçbir ortak yanı yoktur ve olamaz. DAEŞ terör örgütü ile Türkiye'yi aynı parantezin içine almak namertliktir, alçaklıktır. Yel kayadan bir şey götürmez. Ama bu alçaklığa alet olanlar eninde sonunda hesabını verecekler.

BAHÇELİ'YE YANIT:
Şimdi bakıyorsunuz bazı siyasetçiler çıkıyor şunu söylüyor, güya şahsıma atıfta bulunuyor, ne diyor; 'Sadece işte Araplar ile sadece Kobani'deki Tel Abyad'dakilerle uğraşanlar, Uygur Türklerini unutuyor' diyor. O zata ben söylüyorum, sen Uygur Türkleri'nin yaşadığı yere hayatında bir kere gittin mi? Ama Tayyip Erdoğan gitti. Binlerce vatanlarından ayrılan Uygur Türkleri'ni vatandaşlığa kabul eden ülke biz olduk. Sen neredeydin? Sen Başbakan Yardımcılığı yaptığın zaman kaçını vatandaşlığa kabul ettin?

KOBANİ'YE 2 BİN TIR:
Son 5 ayda Kobani'ye 2 bin TIR'a yakın insani malzeme gönderdik. Bugün Kobani'de kazanlar kaynıyor, sıkıntıların altında ezilmiyorlarsa Türkiye'nin yaptığı yardımlar sayesindedir. Biz Bayır Bucak Türkmenlerine yardım götürürken onun önünü kesen Paralel Yapı'ya sesiniz çıktı mı? Şimdi kalktınız twet atıyorsunuz. Bilesiniz ki o twetler hedefe ulaşmaz bumerang gibi gelir sizi vurur.

YENİ 6-8 EKİM'E MÜSAMAHA YOK:
Yeni 6-7-8 ekim olaylarının yaşanmasına fırsat vermeyeceğiz. Hiç kimsenin Türkiye üzerinden ameliyat yapmasına izin vermeyeceğiz. Bundan sonra da bu tür teşebbüslere müsamaha göstermeyeceğiz.

DAVUTOĞLU'NU HUBER KÖŞKÜ'NDE KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki haftalık olağan görüşme dün Tarabya'daki Huber Köşkü'nde yapıldı. 2.5 saat süren görüşmede, Türkiye ve bölgede yaşanan son gelişmeler ele alındı. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ne geçen Davutoğlu, Libya -Trablus Başbakanı Halife El-Gavi'yle de bir görüşme yaptı. Davutoğlu, akşam da kadın akademisyen ve yazarlarla iftarda buluştu.

BİZE ULAŞIN