Baykal da kendisine oy veremeyecek

Meclis Başkanlığı için seçim yarın başlıyor. CHP'nin adayı Deniz Baykal tıpkı Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerel seçimlerde yaşadığı durumu yaşayacak. Baykal geçici Meclis Başkanı olduğundan kendisine oy veremeyecek.

Baykal da kendisine oy veremeyecek
TBMM Başkan adaylığı için başvuru süresi önceki gece sona erdi. İçtüzük gereği partiler doğrudan aday gösteremese de, parti disiplini içinde belirlenen 4 isim dışında başka bir aday çıkmadı. AK Parti'den İsmet Yılmaz, CHP'den Deniz Baykal, MHP'den Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP'den Dengir Mir Mehmet Fırat başkanlık için yarışacak.

SEÇMEN 7 HAZİRAN'DAN PİŞMAN, İŞTE SON ANKET

Başkanlık seçimi öncesinde başlayan 'destek' turları bugün tamamlanacak. CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı olan İhsanoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapısını çalacak. İhsanoğlu, Cumhurbaşkanlığı için kendisini öneren Kılıçdaroğlu'ndan bu kez Meclis Başkanlığı için destek isteyecek. Başkanlık seçimi ilginç bir tesadüfe sahne olacak. Baykal, en yaşlı üye sıfatıyla Meclis Genel Kurulu'nu yöneteceği için kendisine oy veremeyecek.

Peki şimdi ne olacak?

BİZE ULAŞIN