Beşir Atalay tabanın istediği koalisyonu açıkladı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay tabanlarının AK Parti-MHP koalisyonunu desteklediğini söyledi.

Beşir Atalay tabanın istediği koalisyonu açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Meclis Başkanlığı seçimlerini A Haber özel yayınında değerlendirdi."Kendi adayımıza oy vereceğiz" diyen Atalay, üçüncü tur sonrasında AK Parti'nin bir başka adayı destekleyebileceği iddialarını "Başka biri için feragat söz konusu değil" sözleriyle yanıtladı. Atalay, AK Parti tabanının koalisyon ortağı olarak MHP'yi işaret ettiğini de söyledi. Suriye'deki gelişmeleri de değerlendiren Atalay, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'ye girmesi en son seçenektir" dedi.

MGK toplantısı başladı

KENDİ ADAYIMIZA OY VERECEĞİZ
Bizim böyle bir planımız, politikamız söz konusu değil ve olmayacak, kendi adayımıza oyumuzu vereceğiz bütün milletvekillerimiz olarak hepimiz. Dolayısıyla başka biri için feragat söz konusu değil.

ADAYLIKTA FERAGAT SÖZ KONUSU DEĞİL
Başka bir alternatif de ben şu anda düşünmüyorum. Parti olarak düşünmüyoruz. Bir plan içinde değiliz.

TABANIMIZDA DAHA ÇOK MHP ÇIKIYOR
Tabanımızda daha çok MHP gibi çıkıyor, gazetelerde de bu yansıyor zaten bugünde bazı araştırmalar var, ama bu biraz da görüşmelere bağlı.

İhsanoğlu kadın muhabiri fena kızdırdı

TALİMAT YOK, BUNLAR SPEKÜLASYON
Hükümet talimat veriyor da Türk Silahlı Kuvvetleri orda karşı bir tavır içinde oluyor gibi. Hükümet bir talimat veriyorsa TSK onun gereğini yapar. Bugüne kadarda hep böyle olmuştur. Orada spekülatif şeyler bazen Genel Kurmay Başkanımız ile ilgili, bazen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile ilgili, öyle bir şey yok.

TSK'NIN GİRMESİ EN SON SEÇENEKTİR
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin oraya girmesi en son seçenektir. Olmazsa olmaz durumuna gelirse ancak. Şu anda böyle bir seçeneğimiz yok. Diğer bütün yöntemler üzerinde çalışılıyor. Tabi Türkiye'nin menfaatleri açısından olup biten her şey dikkatle değerlendiriliyor yapılması gerekenler de yapılıyor. Ama bizzat Türk Silahlı Kuvvetleri'nin girmesi en son politikadır ve şu anda öyle bir şey söz konusu değildir.

BİZE ULAŞIN