'Bu fitne diline dur denilmeli'

AK Parti İstanbul Milletvekili son günlerde bazı gazetelerde çıkan ve AK Parti içinde karışıklık var havası yaratmaya çalışan haber ve yorumlara sert tepki gösterdi.

'Bu fitne diline dur denilmeli'
AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner; Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan'ın son zamanlarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözleri üzerine bir açıklama yaptı. Etyen Mahçupyan'ın bugünkü yazısını eleştiren Metiner, "Bu fitne diline dur denilmeli" dedi.

İŞTE O AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR:

Metiner; "Etyen Mahçupyan'dan duyduğumuz rahatsızlığın iki nedeni var:

1. Akşam'da yazıyor olması,
2. Davutoğlu'nun fahri danışmanı diye anılması.

Akşam'da yayınlanan yazısında AK Parti'ye Erdoğan'ın kaybettirdiğini söylüyor. Erdoğan'ın Kürtleri ikincil kılıp rencide ettiğini vurguluyor. Mahçupyan'a göre üst akıl değil Erdoğan kaybettirdi AK Parti'ye.

ETYEN MAHÇUPYAN AK PARTİ'NİN OYUNUN NEDEN DÜŞTÜĞÜNÜ ANLAMAMIŞ
O birilerinin Erdoğan'ı kenara çekmek istediği bir dönemde diyor bunları. Liderimize yönelik sistematik saldırıların başladığı bir dönemde Etyen'in de tıpkı Koru gibi başını uzatması manidar. Çok yazık... AK Parti'ye asıl kaybettirenleri AK Partililer biliyor. AK Parti Etyen gibilerin aklıyla daha çok kaybeder. Davamızın liderine yönelik bu saldırılara AK Partililerin daha fazla seyirci kalmayacaklarını herkes bilsin. Etyen de haddini bilsin artık. Erdoğan'ın Kürtleri ikincil kılıp rencide ettiği iddiası yalan ve iftiradır.

MAHÇUPYAN'IN BU YORUMLARI KABUL EDİLEMEZ
AK Parti'ye kaybettirdiği iddiası da bir algı operasyonudur. İçimizden gibi görünen Etyen gibiler üzerinden bu operasyonun yapılmasına seyirci kalanlarla gönül bağımız biter diyorum. Mahçupyan'ı şiddetle kınıyorum. Akşam gazetesinin bu tür bir operasyona alet kılınmasının ziyadesiyle bizi üzdüğünü belirtmek isterim.

ZARARLI DİLİNİZİ PARTİMİZDEN ÇEKİN!
Birileri Genel Başkanımızı, birileri de davamızın Liderini vurarak tam bir fitne siyaseti izliyorlar. Kendi gazetelerimizde buna izin verilmemelidir. Ne liderimiz Erdoğan'ı yediririz, ne genel başkanımız Davutoğlu'nu. Partimizin içinden çekin o zararlı dilinizi.

DAVUTOĞLU BİZE ERDOĞAN'IN EMANETİDİR
Davutoğlu bize büyük reisimizin emanetidir. Bilge genel başkanımız kendi liderine yapılan saldırıyı kendine yapılmış sayar. Erdoğan liderimiz, Davutoğlu bilge genel başkanımızdır. Ak Parti liderliğinin gücünü kırmaya o fitnecilerin gücü yetmeyecektir, biline" dedi.

Kaynak: Sabah.com.tr
BİZE ULAŞIN