Davutoğlu: "Gözleri kapanmış, kalpleri mühürlenmiştir"

Başbakan Ahmet Davutoğlu Dini Azınlıklar iftarında konuştu. Davutoğlu; 'Türkiye'nin DAEŞ gibi bir terör örgütüyle iş birliği yaptığını iddia edenler, vicdanlarını kaybetmişlerdir. Gözleri kapanmış, kalpleri mühürlenmiştir.' dedi.

Davutoğlu: Gözleri kapanmış, kalpleri mühürlenmiştir
Başbakan Ahmet Davutoğlu iftar yemeğinde bir araya geldiği farklı din ve STK temsilcilerine hitap etti

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ensar Vakfı'nın düzenlediği iftar programına katıldı. Konuşmasında vakıfların önemine dikkat çeken Erdoğan, "Devlet ne kadar makbul olursa olsun vakıflar ve sivil toplum kuruluşlarının önemi azalmayacaktır" dedi.

İstanbul'u ve Türkiye'yi bu ateş bahçesi etrafından gül bahçesi gibi korumalıyız. İstanbul'un kardeşleri bakın şimdi ne halde; Bağdat İstanbul'un kardeşidir. Şam İstanbul'un kardeşidir. Şimdi Şam'da kimse aynı sofrayı paylaşamıyor. Bu ülkenin ve bu gül bahçesinin ağır sorumluluğu omzumuzda.

Kim ne derse desin, nasıl eleştirirse eleştirsin, Allah şahit ki kapımıza ve soframıza gelen hiçbir mazluma ırkını, cinsiyetini, dinini, mezhebini sormayacağız. 'O geldimi onunla birlikte insanlığın vicdanı da gelir' deyip kabul edeceğiz"

"Bugünlerdeki tartışmalara istinaden söylüyorum. Böylesi barış sofrasından sesleniyorum. Hele hele bir ramazan gününde Türkiye'nin DAEŞ gibi bir terör örgütüyle iş birliği yaptığını iddia edenler, vicdanlarını kaybetmişlerdir. Gözleri kapanmış, kalpleri mühürlenmiştir. Türkiye hiçbir zaman hiçbir zalimin yanında yer almadı, yer almayacak"
BİZE ULAŞIN