Demirel ablama 'honey' derdi

Güniz Sokak’taki ‘ev hallerini’ anlatan ‘kayınbirader’ Ali Şener, “Demirel, ablama ‘honey’, ablam da ona, ‘Sülüman’ diye seslenirdi” dedi.

Demirel ablama 'honey' derdi

Türkiye'de siyasetin son 50 yılına damgasını vuran Süleyman Demirel'i, en yakınındaki isimlerden biri olan Ali Şener anlattı. Ali Şener, yani Demirel'in kayınbiraderi... Nazmiye Demirel'in kardeşi, yani hiç çocukları olmayan Demirel çiftinin evinde, onların çocukları gibi büyümüş, evlendiğinde bile Demirellerin ondan ayrı bir tas çorba boğazlarından geçmediği için evine yemek gönderdikleri, Süleyman Bey'in parti işlerinde fikrini aldığı, hesap kitap konularında ise teslim olacak kadar güvendiği Ali Şener…

Milliyet'ten Songül Hatısaru, Nazmiye Demirel'in kardeşiyle yaptığı röportajında Demirel çiftinin özel hayatına ilişkin ayrıntıları yazdı.

İstanbul Türkçesini çok güzel konuşmasının yanı sıra İngilizceye de hakim olduğunu, hatta Nazmiye Hanım'a "honey", yani "balım" diye seslendiğini… Nazmiye Hanım ise eşine, Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Hürrem karakterini andıran bir tarzla, "Sülüman" diyormuş. Ali Şener, anlattı.

Çocuğu olmadığı için üzülüyordu ama hiç belli etmemeye çalıştı. Bugün dahi tedavisi zor olan kanalların iltihabı hastalığı nedeniyle çocukları olmadı. Hep mutlu yaşadı, sevilen bir kadındı. Kimsenin bilmediği bir şey söyleyeyim size.

Demirel ablama hep honey (balım) derdi. Amerika dönüşlerinden sonra hep 'honey' dedi. 1990'lı yıllardan sonra artık yaşı 70'i geçince Nazmiye demeye başladı. Ablam ise ona 'Sülüman' derdi, y'i söylemezdi...
BİZE ULAŞIN