HDP'nin gazetesinden yeni provokasyon

HDP’nin gazetesi Özgür Gündem Kobani’ye saldıran DAEŞ militanının Akçakale’de konakladığını, AFAD kimliğine sahip olduğunu ve saldırı için Türkiye’den Suriye’ye giriş yaptığını iddia etti. Türkiye’ye gelen 2 milyon mülteciden biri olan DAEŞ militanı Hasan Ahmed’in Türkiye’deki kamp yönetimi tarafından “provokatör” olarak tanımlandığı, emniyet birimlerinin bilgilendirildiği ve 2013 yılında Türkiye’yi terkederek bir daha giriş yapmadığı ortaya çıktı.

HDP'nin gazetesinden yeni provokasyon
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre 6-8 Ekim olaylarında Kobani bahanesiyle başlattığı provokasyonda 50 kişinin katledilmesine neden olan HDP yönetimi, yeni provokasyon için hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

TÜRKİYE'YE GİRİŞ YAPAN 2 MİLYON MÜLTECİDEN BİRİ

HDP'nin gazetesi Özgür Gündem Kobani'ye saldıran DAEŞ militanının Akçakale'de konakladığını, AFAD kimliğine sahip olduğunu ve saldırı için Türkiye'den Suriye'ye giriş yaptığını iddia etti. Türkiye'ye gelen 2 milyon mülteciden biri olan DAEŞ militanının Türkiye'deki kamp yönetimi tarafından "provokatör" olarak tanımlandığı, emniyet birimlerinin bilgilendirildiği ve 2013 yılında Türkiye'yi terkederek bir daha giriş yapmadığı ortaya çıktı.

2013 YILINDAN BU YANA TÜRKİYE'YE GİRİŞ YAPMAMIŞ

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Türkiye'de 2 milyon Suriyeli misafir var ve bu saldırgan 2 milyon Suriyeli mülteciden biri. Bu saldırganın üzerinde AFAD kimliğinin bulunması, bir dönem kamplarda kaldıkları dışında herhangi bir anlama ifade etmiyor. DAEŞ militanı Hasan Ahmed'in AFAD'ta yer alan kayıtlarında "şüpheli hal ve tavırlarından dolayı kamp yönetimi tarafından provokatör olarak tanımlandığı, emniyetin bu konuda bilgilendirildiği, gönüllü olarak kamptan ayrıldığı ve 2013 yılından bu yana bir daha Türkiye'ye giriş yapmadığı" bilgileri yer alıyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN