Cumhurbaşkanımız koalisyon görüşmelerinde pazarlık konusu yapılamaz

"Cumhurbaşkanımız koalisyon görüşmelerinde pazarlık konusu yapılamaz"

AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, koalisyon görüşmeleri öncesinde muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

  • Gündem
  • Çarşamba 01.07.2015 14:02
AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız yaptığı açıklamada, milletin iradesiyle seçilmiş ilk cumhurbaşkanını koalisyon tartışmalarında bir "alış-veriş" pozisyonunda görmek o iradeye saygısızlık olduğunu ifade ederek, "Cumhurbaşkanımız, siyasi hesapların içinde bir tartışma maddesi değil, aksine tartışmaları millet lehinde neticelendirecek makamdır" dedi.

"Millet, 7 Haziran'daki iradesini partilerin menfaatine alış-veriş yapılması için değil millet menfaatine birlik olunması için gösterdi" diyen AK Parti İstanbul Milletvekili Yıldız, "Koalisyon görüşmelerinde Cumhurbaşkanımızı masada pazarlık konusu yapmak, 27 Mayıs zihniyetli kalıplaşmış bir eski Türkiye refleksidir" dedi.

Yıldız şöyle devam etti;

"Türkiye'nin 13 yıllık AK Parti iktidarında olgunlaştırdığı demokrasi kültürünü, 27 Mayıs üslubuyla çürütmek kimsenin haddi olamaz. Ak Parti de hiç bir durumda kuruluş felsefesine aykırı hareket etmeyecek, milletin iradesiyle seçilen Cumhurbaşkanımızı tartışma veya pazarlık konusu yaptırmayacaktır. Milletin iradesi kör bir inatla pazarlık konusu yapıldığı takdirde, karar yine milletin olacaktır."
BİZE ULAŞIN