İstanbul Valiliği'nden şehit ailelerine iftar

İstanbul Valiliği'nden şehit ailelerine iftar

İstanbul Valisi Vasip Şahin ile eşi Şeyma Şahin'in ev sahipliğinde, şehit ailelerinden oluşan yaklaşık 500 kişiye Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri'nde iftar verildi.

  • DHA
  • Gündem
  • Cuma 03.07.2015 00:15
İftara, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ve çok sayıda üst düzey askeri yetkili ile bürokratlar katıldı.

Üst düzey askeri rütbeliler ve bürokratlar masalara dağılarak şehit ailelerinin arasında iftar yaptı, onlarla sohbet etti. İftar öncesi Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, iftar öncesi ailelere şöyle seslendi:

"Bir toprak parçasının vatan olabilmesi, ancak onun uğrunda dökülen kanlarla mümkündür. Uğrunda kaybedilen hayatlarla mümkündür. Uğrunda verilen mücadeleyle mümkündür. Gurur duyuyoruz. Milletimiz ta tarihin derinliklerinden beri hep bu mücadele ile hep bu özveri ve fedakarlıkla buralara kadar gelmiş. Hep toprak parçasını vatan yapabilmek için her türlü fedakarlığı, her türlü çabayı göze almış ve gereğini yapmaktan geri durmamıştır. Onun için bu millet 5 bin yıldır devletsiz, bayraksız, vatansız kalmamıştır. Biz bunu düğüne gider gibi ölüme giden şehitlerimizin, kahramanlarımızın sayesinde bugüne kadar sağladık. Bundan sonra da gerektiğinde gözümüzü kırpmadan bedel ödemek kaydıyla sağlamaya devam edeceğiz. Bizler millet olarak, ülke olarak şehit ailelerimizin vicdanlarında yaşadıkları sıkıntıyı yüreklerimizin derinliklerinde yaşamaya devam edeceğiz. Biz sizlere minnettarız. Millet olarak, devlet olarak minnettarız. Sizler en değerli varlıklarınızı bu vatan için feda ettiniz. Dolayısıyla sizler bu milletten her zaman alacaklısınız. Size ne verilirse verilsin, ne yapılırsa yapılsın, milletten hep alacaklı olacaksınız. Biz de hep bu borç ve borçluluk duygusu içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Sizlerin hizmetinizdeyiz, emrinizdeyiz. Hangi sorununuz olursa olsun, hangi sıkıntıya düşerseniz düşün, bütün kapılarımız size açıktır. Sizler de bizleri sürekli bu konuda zorlayın. Hangi talebiniz varsa onları bize iletin."
BİZE ULAŞIN