'Hükümet güçlü ve kararlı olmalı'

'Hükümet güçlü ve kararlı olmalı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin sorunlarının altından kalkabilecek güç, dirayet ve kararlılıkla bir hükümet kurulması arzusunda olduğunu söyledi. Yeşilay'ın Sepetçiler Kasrı'ndaki iftarın katılan Erdoğan, özetle şunları söyledi;
PARTİLERE ÇAĞRI: Meclis'te çoğunluğa sahip bir hükümetin en kısa sürede kurulması temennimdir. Tüm siyasi partilerimizi bu konuda sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum. Türkiye'nin önünde çok ciddi sorunlar, alınması gereken çok önemli kararlar var. Bu yükün altından kalkabilecek güç, dirayet ve kararlılıkla bir hükümet kurulması arzusundayım. Azınlık hükümetinin böyle bir imkana sahip olamayacağına inanıyorum.
OLMAZSA MİLLET ÇÖZER: Aynı şekilde gündemimizdeki kritik meselelerde asgari bir anlayış birliği sağlayamamış partilerin kuracağı hükümetin de ihtiyacımız olan çözümleri üreteme- yeceği kanaatindeyim. Hükümetin kurulama- ması halinde yapıla- cak işlemlerde tarafımdan adım adım hayata geçirilecektir. Eğer parlamento bu işi çözemiyorsa çözecek olan yine milletimizdir.
MISIR'DAKİ İŞGALCİ ZAT: Mısır'da evlerinde 13 Müslüman Kardeşler mensubunu başlarına kurşun sıkarak şehit edenleri lanetliyorum. Zaman zaman Mısır'ın şu anda başındaki işalci zatla ilgili bu şekilde konuşmamı eleştirenler çıkıyor. Mısır'ın Cumhurbaşkanı Mursi'dir halkın oylarıyla o gelmiştir. Yanında Savunma Bakanlığı yapan general onu darbeyle indirmiştir. Ne yazık ki dünya iki yüzlü samimi değil. Bu samimiyetsizliğin sonucunda işte şuan da komşumuz ve daha farklı yerlerde ortaya gelenler ortada.
BİZE ULAŞIN