Samanyolu'nda kumar depremi

Kıbrıs'ta 1 milyon doları kumarda kaybeden Samanyolu Holding Mali İşler Koordinatörü Ekrem Yalvak istifa etti. Paralel medyadan çıt çıkmadı. Spiker Asım Yıldırım ise "Velev ki yemiş, ne var bunda" dedi

Samanyolu'nda kumar depremi
Kıbrıs'ta kumar oynayıp yüklü miktarda para kaybettiği gündeme gelen Samanyolu Holding A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Mali İşler Koordinatörü Ekrem Yalvak görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Star gazetesinin gündeme getirdiği kumar skandalını paralel medya görmezden gelirken, Samanyolu TV spikeri Asım Yıldırım'ın, "Velev ki kumar oynamış sana ne" şeklindeki tweeti büyük tepki topladı.

1 MİLYON LİRAYI KUMARDA KAYBETTİ

Holdingteki üst düzey görevinin yanı sıra öğrenci bursları, kurban, zekat ve yardım paralarının kontrolünden de sorumlu isim olan Yalvak'ın 2012'den bu yana her ay kumar oynamak için düzenli olarak Kıbrıs'a gittiği öğrenildi. İddiaya göre Girne Merit Crystal Cove Hotel & Casino'nun üst düzey müşterileri arasında yer alan Yalvak son Kıbrıs ziyaretini 22 Mayıs 2015'te yaptı. Kumarhanenin özel müşterisi olduğu için Ercan Havalimanı'nda beyaz renkli Rolls Royce marka araçla karşılandı. 22-24 Mayıs 2015'te 605 no'lu Kral Dairesi'nde konakladı. Yalvak, kumarda 1 milyon dolardan fazla para kaybetti. Kumar görüntülerinin yayınlanmasından sonra, Yalvak, çelişkilerle dolu bir ifadeyle istifa ettiğini açıkladı. Bir aşiret ağası olduğunu söyleyen Yalvak "Mensubu olduğum aşiretin ağası olarak cebimdeki parayla seyahat etmeye, istediğim otellerde kalmaya imkânlarım yeterlidir" dedi.

'VELEV Kİ KUMAR OYNAMIŞ' DEDİ
Samanyolu TV spikeri Asım Yıldırım, Twitter üzerinden, "Velev ki adam kumar oynamış, bundan sana ne, bana ne, başkasına ne!" dedi. Bir çok kullanıcı ise 17-25 Aralık'ta hükümeti 'Haramzade' başlıklarıyla eleştiren Yıldırım'ın attığı mesaja büyük tepki gösterdi.
BİZE ULAŞIN