Haluk Koç'tan MHP'li Halaçoğlu'na çok sert sözler

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun CHP'nin TBMM Başkan adayı olan Deniz Baykal ve CHP ile ilgili “dinsiz bir partinin, inançsız bir partinin adamını seçtiniz' diye bize yükleneceklerdi” açıklamasına isim vermeden tepki göstererek, “Aslında doğrudan isim de verebilirdim, altından kalkamayacakları çok ağır sözler söyleyebilirim. Cevap verilmedi sanmasın, hakkımız baki. Eğer bir özür mekanizması geliştirmezler, söylediğinin sıkıntı anında istemeden ifade edildiğini ortaya koymazlarsa bulduğumuz her alanda hak ettiği cevabı hem de en ağırından verebilecek noktadayız” dedi.

Haluk Koç'tan MHP'li Halaçoğlu'na çok sert sözler
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında sürerken, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

"ALTINDAN KALKAMAYACAKLARI ÇOK AĞIR SÖZLER SÖYLEYEBİLİRİM"

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun CHP'nin TBMM Başkan adayı olan Deniz Baykal ile ilgili sözlerine tepki gösteren Koç, "Ben hiçbir siyasi parti yetkilisinin adını ifade etmedim. Aslında doğrudan isim de verebilirdim, altından kalkamayacakları çok ağır sözler söyleyebilirim. Düşünerek de, anında da söyleyebilirim ama siyaseti o boyutta tutmak istemiyoruz. Cevap verilmedi sanmasın, hakkımız baki. Siyasette uzun. Eğer bir özür mekanizması geliştirmezler, söylediğinin sıkıntı anında istemeden ifade edildiğini ortaya koymazlarsa, o zaman milyonlarca bu ülkede hem inançlarına bağlı, hem namusuyla, onuruyla yaşayan tüm insanlara yapılan hakaretin sorumlusuna bulduğumuz her alanda hak ettiği cevabı hem de en ağırından verebilecek noktadayız. Ama bugün siyaset karşılıklı polemik istemiyor. Herkes aklını başına toplasın, aklını başına toplarken haddini de bilsin" dedi.

"PARTİSİNİN GRUP BAŞKANVEKİLİ TARAFINDAN CHP'YE YÖNELTİLEN SAÇMA SAPAN LAFLAR HAKKINDA YORUMU NE ONU MERAK EDİYORUM"

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Koç, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Bahçeli'nin gazetelerde açıklamaları olduğu hatırlatılarak, "Devlet Bahçeli, CHP-AKP koalisyonu yakın diyor, Kemal bey ise AKP ile MHP koalisyonu yakın diyor. Siz bu tabloyu nasıl görüyorsunuz ve Devlet Bahçeli'nin açıklamalarında Çinliler'e yapılan saldırıyla ilgili gözleri çekik nasıl ayırt edeceksiniz ne fark var ifadesini nasıl yorumlarsınız?" sorusuna Koç, "Sadece partisinin grup başkanvekili tarafından CHP'ye yöneltilen saçma sapan laflar hakkında yorumu ne onu merak ediyorum. Çekik göz, büyük göz, kapalı göz. O konulara hiç girmek istemiyorum. Biz konumumuzu, pozisyonumuzu ifade ettik. Bugün geldiğimiz noktada o tutumun Meclis Başkanlığı'na yansımasından sonra da AKP ile olabilecek koalisyonu ancak olanaklı kıldığını söyledim. CHP olarak da bu noktada tutumumuzu pozitif olarak, 7 Haziran gecesi biz bağırmadık çağırmadık bir tespit yaptık" yanıtını verdi.

Son dönemdeki dini söylemlerin siyasette gündeme getirilmesinin arkasında ne olacağının ve olası AK Parti-CHP koalisyonuna tepkilerin olup olmadığıyla ilgili soru üzerine Koç, "Bunlar ucuz söylemler. Söyleyene de yakışmaz, söyleyene de bir şey getirmez. Zorla bir polemik noktasına çekiliyor, bende ısrarla sadece Devlet Bahçeli'nin görüşleri nedir? Çekik gözlüler için bile bir tasnif cevabı verebilen Sayın Bahçeli'nin Sayın Halaçoğlu'nun sözleri hakkındaki düşüncelerini öğrenmek önemli" karşılığını verdi.
BİZE ULAŞIN