Kumpas Hürriyet'i

Aydın Doğan Medyası, yine aynı... Ahmet Hakan'ı da Bahçeli'ye gönderdi Röportajda da 'çay içen Bahçeli' fotoğrafı kullandı. HDP ile ortak olmayan Bahçeli için, 'Oruç tutmuyor' algısı yaratan Hürriyet'in tezgahı, amacına ulaşamadı.

Kumpas Hürriyet'i
Aydın Doğan 'aynı tas aynı hamam' misali... 1997'de dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ı pijama ile karşılayan Aydın Doğan, ertesi gün sahibi olduğu Hürriyet gazetesine 'Hükümet tamam" manşetini attırmıştı. Geçmişte Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerini evinde kuran Aydın Doğan, 13 yıldır özlediği tutkusunu 7 Haziran'dan sonra hayata geçirmek için yazar görünümlü tetikçilerini sahaya sürdü. AK Parti'siz bir hükümet için her yolu deneyen Aydın Doğan, CHP ve HDP'yi aynı çizgiye getirdi. Ancak MHP'nin bu koalisyona ikna olmaması nedeniyle, hedefine Devlet Bahçeli'yi koydu. Günlerdir Bahçeli'yi eleştiren Doğan Medyası, dönem dönem Aydın Doğan'a 'garsonluk' yapan 'beyaz çoraplı'ların duayeni Ahmet Hakan'a emir verdi. Ahmet Hakan, Bahçeli ile röportaj yaptı. İsrail'le aynı günlerde kurulan Hürriyet gazetesi, bu röportaj için Ahmet Hakan'a bir foto muhabirini çok görmüş olmalı ki, farklı bir yöntem kullanıldı.

ÖZÜR DİLEMEK ZOR MU!

Ahmet Hakan'ın röportajında Bahçeli'nin arşiv fotoğrafı kullanıldı. 28 Şubat ve darbe zamanlarında yalan ve iftira haberleriyle algı operasyonları yapan Hürriyet, bu kez HDP ile koalisyona yanaşmayan Bahçeli için, "Ramazan'da oruç tutmuyor' algısı yaratmaya kalktı. Bu durum gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medyada Bahçeli'ye ağır eleştirilerde bulunuldu. Hürriyet gazetesi ve Ahmet Hakan, bu konuda Bahçeli'den özür dilemedi. TAKVİM, Ahmet Hakan'a rahatça cevap verebileceği birkaç soru yöneltti.

Bu kumpası patronun Aydın Doğan mı emretti?
Yazı İşleri seni tuzağa mı düşürdü?
Yoksa tezgahı Aydın Doğan'la birlikte milyon euroluk yatta mı planladınız?
Ahmet Hakan, eğer kumpas değilse, neden özür dilemedin?
Patronun mu özür dilemeni engelledi?

NİŞANTAŞI ÇARPITMASI

Aydın Doğan'ın emriyle Devlet Bahçeli'nin oruç polemiğini satırlarına taşıyan Ahmet Hakan, yaşananları çarpıtarak algı operasyonu yapmaya çalıştı. Çay bardaklı resmin arşivden olduğunu ve belirten Ahmet Hakan "Bu adam oruçluydu.

Bunun neresini tartışıyorsunuz. Terbiyesizce bir durum bu" ifadelerini kullandı. Ancak arkadaşımız "İyi ama bunu durduk yere gündem yapan biz değiliz. Sizin gazeteniz, röportajı yaptığınız gün, Bahçeli'nin elinde çay bardağıyla fotoğrafını yayınladı" şeklinde karşılık verdi. "Evet, haklısınız arkadaşlar yanlış resim koymuş" diyen Ahmet Hakan daha sonra ise "TAKVİM haberleri çarpıttığı için böyle konuştum" dedi.

Arkadaşımız ise "Haberi çarpıtacak olsak sizi aramazdık. Haber çarpıtma konusunda da Hürriyet'i geçemeyiz" yanıtını verdi. TAKVİM'i haber çarpıtmakla suçlayan Hakan, bu yaşananları ise çarpıtarak vermekten çekinmedi.

TAKVİM
BİZE ULAŞIN