Cumhurbaşkanlığı’ndan “Deli Saçması” iftiraya cevap!

Cumhurbaşkanlığı’ndan “Deli Saçması” iftiraya cevap!

Gülen ve Doğan medyasında hazırlanan, Paralel örgüte yakınlığı ile bilinen CHP Milletvekili Mahmut Tanal tarafından sahneye konulan “deli saçması” iftira Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yalanlandı.

  • Gündem
  • Çarşamba 15.07.2015 19:07
Gülen örgütünün meclisteki temsilcisi gibi hareket eden CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal yine yalan bir haberle sahnede…

Bu kez Cumhurbaşkanlığı tarafından bin adet yüksek yargı mensubuna piyasa değeri 2 ila 3 bin TL arasında değişen takım elbiseler diktirildiği, bu bedellerin de "Örtülü Ödenek"ten karşılandığını iddia ederek, Adalet Bakanı Kenan İpek'e yazılı soru önergesi verdi. Deli saçması iddiaları yine her zamanki gibi Fetullahçı medya ile Aydın Doğan medyasında pişirildi, manşetlere çekildi.CMUHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ: DELİ SAÇMASI İDDİALAR!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı açıklamada, Tanal'ın zırvalarına şu cevabı verdi:

"Neresini düzelteyim ben bunun diye bir hikaye var ya. Deli saçması iddiaların ortaya atılması utanç verici bir durum. Çocukça, komik iddialarla yapılmaya çalışılması ne Meclis'in onur ve itibarına yakışıyor ne de vekilin. Bunları böyle abuk sabuk bilgilerle iddia olarak ortaya atmak dahi komiklikle ciddiyetsizlikle izah edilebilir. Türkiye'de gündem olmak çabalarından başka bir şey ifade etmiyor. Altın klozet yalanlarının ortaya çıktığını görmüyorlar mı? Böyle bir şey asla sözkonusu değildir. Cumhurbaşkanlığı makamına hakarettir. Yargı mensuplarına yapılmış bir hakarettir. Kesin bir dille reddediyoruz."

BİZE ULAŞIN