Demirtaş göz göre göre yalan söylüyor

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kıbrıs'ta yapmış olduğu Suruç açıklamasına rağmen, "32 genç paramparça olmuş, Cumhurbaşkanı Kıbrıs gezisini kesmeye tenezzül etmiyor. Şuana kadar 'Allah rahmet etsin' demiş değil" diyerek yalan söyledi.

Demirtaş göz göre göre yalan söylüyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde değerlendirmelerde bulundu.

Demirtaş, Erdoğan'ın Kıbrıs'ta önemli açıklamalarda bulunmuş olmasına rağmen, "32 genç paramparça olmuş, Cumhurbaşkanı Kıbrıs gezisini kesmeye tenezzül etmiyor. Şuana kadar 'Allah rahmet etsin' demiş değil" dedi.

İşte Erdoğan'ın Kıbrıs'ta yapmış olduğu açıklamadan satır başları:

"Şu anda bakan arkadaşlarımız Urfa'ya hareket ettiler, başbakanımız süreci Ankara'dan takip ediyor. Bizler de takibe devam edeceğiz. Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Terörün, dini yoktur, ırkı yoktur, milleti milliyeti yoktur, vatanı yoktur. Teröre karşı tüm uluslarası bir mücadelenin verilmesi gerektiğini hep ifade ettik, ediyoruz. Terör insanlığın huzuruna kast eden bir olaylar silsilesidir.

Ben bu vesileyle bir kez daha kınıyor ve bu terör eyleminde ölen 28 vatandaşımızın ailesine başsağlığı diliyor, milletimizin başı sağolsun diyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Sağlık bakanlığımız olmak üzere görevli arkadaşlarımız en sıcak şekilde ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar."

BİZE ULAŞIN