'Siyasi rant için tahrik ediyorlar'

'Siyasi rant için tahrik ediyorlar'
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bazı siyasilerin Suruç saldırısını bile husumet tohumları ekmek için fırsat olarak görmesinin esef verici olduğunu söyledi. AA'ya açıklama yapan Kalın, şunları kaydetti:
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Suruç'ta yaptığı konuşmada, hayal ürünü iddialar ve kasti çarpıtmalar eşliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yıpratmaya kalkışması asla kabul edilemez.
Türkiye'nin DAEŞ terörünü kınamadığı, mensuplarına karşı operasyon yapılmadığı iddiaları tamamen gerçek dışıdır. Türkiye, DAEŞ'i 2013 yılının Ekim ayında terör örgütleri listesine almış, bugüne kadar örgütle bağlantısı olduğu tespit edilen yabancı uyruklu bin 600 kişi sınır dışı edilmiş, 15 binden fazla kişiye ülkeye giriş yasağı konmuştur.
Buna mukabil PKK'nın terör eylemlerine karşı çıkmayan, tersine şirin göstermek ve meşrulaştırmak için çaba sarf edenlerin durumu da ortadadır.
Bazı siyasilerin siyasi rant uğruna vatandaşlarımızı tahrike kalkışmaları, milletimizi acıya boğan terör saldırısını dahi husumet tohumları ekme fırsatı olarak görmeleri gerçekten esef vericidir.

BİZE ULAŞIN