Suriyeli çocuklar için anlamlı kampanya

Ak Parti Gençlik Kolları Suriyeli Çocuklar İçin İzmir sokaklarındaydı

Suriyeli çocuklar için anlamlı kampanya

Ak Parti Gençlik Kolları, İzmir'de mendil satan Suriyeli Ahmed'in darp edilmesinin ardından, konuyla ilgili farkındalık oluşturmak için ücretsiz mendil dağıttı. Ayrıca üzerinde "Bu işyerinde Suriyeli kardeşlerimizin dokunulmazlığı vardır" yazan açık-kapalı kartları da esnafa dağıtıldı.

Ak Parti Gençlik Kolları, ülkelerindeki savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan Suriyeli mültecilerin gördüğü zulme sessiz kalmıyor. Daha önce Burger King'de müşterilerden artan patates kızartmasını almak istediği için darp edilen Halil'i ziyaret eden Ak Parti Gençlik Kolları, İzmir'de mendil satarken müşterileri rahatsız ettiği gerekçesiyle darp edilen Ahmed için de İzmir sokaklarındaydı.


Üzerinde Suriyeli Ahmed'in fotoğrafıyla birlikte "Suriyeli çocuklara kızma! Mendil satmak onun tercihi değil!" yazılı t-shirtlerle ücretsiz mendil dağıtan Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri, konuyla ilgili farkındalığı artırmak için "Bu işyerinde Suriyeli kardeşlerimizin dokunulmazlığı vardır" yazılı açık-kapalı kartlarını da esnafa dağıttı.

Ayni zamanda Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kollarından bir heyet Suriye'li Ahmet'i ve ailesini evinde ziyaret etti.

BİZE ULAŞIN