6 gün sonra İzmir'e gidecekti, şehit oldu

PKK'nın 'yol kesme' ihbarı yaparak kurduğu bombalı pusuda şehit olan astsubay İsmail Yavuz'un tayini çıkmıştı. Şehit düşmese, 6 gün sonra yeni görev yeri Bornova'ya gidecekti

6 gün sonra İzmir'e gidecekti, şehit oldu
Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK'lı teröristlerin askeri araca düzenlendiği bombalı saldırıda şehit sayısı 2'ye yükseldi. Şehitlerden astsubay İsmail Yavuz'un ardından, ağır yaralı olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak da dün şehit oldu. 2 şehit için dün Diyarbakır'da bir tören düzenlendi, ardından da cenazeleri memleketlerine uğurlandı. İzmir'e tayini çıkan şehit astsubay Yavuz'un, sadece 5 gün sonra yeni görev yerine gideceği ortaya çıktı. Şehit askerlerin evlerinde büyük üzüntü var.

ASTSUBAY AMCASI TESELLİ ETTİ
Şehitlerden 2 çocuk babası Jandarma Astsubay Başçavuş 37 yaşındaki İsmail Yavuz'un, Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Kabazlı mahallesindeki baba ocağına ateş düştü. Evine Türk bayrağı asılan şehit astsubayın babası Mehmet Yavuz, oğlunun tayininin İzmir'e çıktığını söyleyerek, "6 günü kalmıştı, şehit olmasaydı Bornova'ya gelecekti" dedi. İsmail Yavuz'un memleketteki ailesinin yanında olan 11 yaşındaki oğlu Mehmet Eren ise astsubay amcası ve Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü uzmanları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Başçavuş İsmail Yavuz'un şehit olduğu gün, babası Mehmet Yavuz'un amcası Haydar Yavuz'un da (85) yaşamını yitirdiği öğrenildi.

İHBAR YAPIP PUSU KURDULAR
Öte yandan Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki hain saldırının detayları da ortaya çıkmaya başladı. Teröristler önce, Diyarbakır-Bingöl yolunun Kayacık köyü yol ayrımında kesildiği ve üç aracın yakıldığı ihbarında bulundu. Bunun üzerine olay yerine önce iki Jandarma Özel Harekat (JÖH) timi, ardından da takviye olarak altı zırhlı kobra ile birlikte dört Jandarma komando timi sevk edildi. Güvenlik güçleri Duru mahallesi ve Kocaköy ilçesi ayrımına ulaştığında, PKK'lılar yere döşedikleri bombayı ve aynı yerde bıraktıkları bombalı aracı patlattı. Patlamanın etkisiyle hasar gören zırhlı araç devrildi. İsmail Yavuz ve Mehmet Eren de devrilen aracın içinde şehit düştü.

BİZE ULAŞIN