Barış'la 2 bin çocuk kaçırdılar

PKK'lı teröristler Çözüm Süreci içinde sadece 2014'te bin 270 çocuğu, 2015'in ilk yarısında ise 597 çocuğu dağa kaçırdı

Barış'la 2 bin çocuk kaçırdılar
Güvenlik birimlerinin alanda yaptığı çalışmalardan derlediği, ailelerin bilgilerine de dayanan tespitler, PKK'nın ikiyüzlü tutumunu bir kez daha deşifre etti. Terör örgütünün siyasal uzantısı olan HDP'nin "barış" dediği, çatışmaların durduğu umut vaateden günlerde bile çocukların dağa çıkarılmaya devam ettiği, şehirlerde gençlik yapılanması için eğitildiği güncel raporlarla, annelerin beyanlarıyla tescil edildi. Terör örgütü PKK'nın, 2014 yılında 18 yaşın altında 1.270 çocuğu dağa götürdüğü, 2015 yılının ilk yarısında da çocuk yaşta dağa çıkarılanların sayısının 597 olduğu belirlendi.

ERDOĞAN UYARDI

1.5 yılda 2 bine yakın çocuğu dağa çıkaran örgütün bu faaliyeti, İmralı'nın, "silahlı siyaset dönemi sona eriyor", "PKK silah bırakma kongresi toplamalı" çağrılarını yaptığı döneme denk geliyor! Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakanlık görevini sürdürdüğü Haziran 2014'te çocukları dağa kaçırılan annelerle Ankara'da görüşmüştü. "Dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan anne babaları yürekten selamlıyorum" diyen Erdoğan, o çocukların kurtarılması için HDP'yi de göreve çağırmıştı. Erdoğan, "HDP, dağa kaçırılan çocukları alıp gelmezse bizim de B ve C planlarımız var" demişti.

ANNELERİN GÖZYAŞI
Çocuklarını terörün pençesinden kurtarmak isteyen anneler ise özellikle Diyarbakır'da yoğunlaşan eylemlerinde, "Ağlamaktan gözyaşlarımız kurudu. Bizim hayallerimiz, çocuklarımızın geleceği çalındı. Yaşıtları okul sıralarında okurken, çocuklarımız küçücük yaşta dağlara sürüklendi. Biz ağlıyoruz, Allah hiçbir anneyi ağlatmasın. Herkesten çocuklarımıza kavuşmak için sorumluluk bekliyoruz" diye tepkilerini dile getirmişti.
BİZE ULAŞIN