Bir dönem Gülen'e en yakın isimin kaleminden Akın İpek!

Fetullah Gülen'in hayatını yazacak kadar yakın olan, örgüt içinde ikinci adam olarak bilinen Latif Erdoğan Paralel yapıyı deşifre etmeye devam ediyor. Bugünkü yazısında Akın İpek'in Paralel Yapı içerisindeki macerasını anlattı

Bir dönem Gülen'e en yakın isimin kaleminden Akın İpek!
İŞTE LATİF ERDOĞAN'IN ÇOK TARTIŞILAN O YAZISI

HAKKA DÖNMEDEN SONRA ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜŞ YAPTI
Önce hakka dönmenin sonra da batıla rücu etmenin tipik bir örneğidir o. Sosyete bir ailenin çocuğudur. Ruhunu, kalbini, aklını, vicdanını günahın her çeşidiyle kirletmiş, sonra hidayete ererek hakikati bulmuş; fakat hakikatin cazibesinden çok vesilenin düşük amperine kapıldığından, hidayet döneminin onun üzerindeki onarımı çok eksik kalmış, eski günlerinin özlemi nefsini çelince de amelde irtidata meyilli hale gelmiş; fakat içinde bulunduğu ortamın baskısıyla meyillerini açığa dökememiş; gecesi başka gündüzü başka hayatın çelişkiler yumağında dolanmış durmuş; ortam uygun hale gelince de ikilemden kurtulup aslına dönmüş, yani batılı yaşadığı günlere rücu etmiştir.

ESKİDEN GÜNAH İŞLERKEN RAHATSIZKEN ARTIK VİCDANI RAHATTI!
Yalnız bir farkla, eskiden günah işlediğinde vicdanı onu rahatsız ederken, şimdi vicdanı da rahattır. Çünkü işlenen günahlar yüce ve yüksek bir dava uğruna; hem de mesih ya da mehdi kabul ettiği liderinin emriyle, onayıyla yapılmaktadır. Hem böylesi bir hayatı yaşayan sadece kendisi de değildir. Cemaatin gözdeleri, elit tabakası da aynı yaşam tarzını benimsemiş, yaşanılan" mütrefin hayatı" idealize edilmiştir.

ÇEVRESİNDEKİLER DE BU ZENGİNLİĞİN BAĞIMLISI OLDULAR
Sıra, cemaat içinde bu hayata direnç gösterip karşı çıkacakların dünyevilik zehriyle zehirlenmesine gelmiş, bunda da çok ciddi bir engelle karşılaşılmamıştır. Önde gelenlere hediye adı altında pahalı dünya nimetleri tattırılmış, sonra da bu insanlar söz konusu hayatın bağımlıları olmuşlardır.

SAHİBİ OLDUĞU MEDYA ONUN RUH HALİNİ GÖSTERİYOR
Bunun onlara kazandırdığı, emr-i bilmaruf nehy-i anil münker kurumunun devre dışı bırakılması ve batılı yaymanın önündeki bütün engellerin kalkmasıdır. Karşı direnç gösterme potansiyelindeki kişiler de, zaten çeşitli bahaneler ve iftiralarla elimize edilmiş ve dinle irtibatı sadece söylemden ibaret yeni bir yapı oluşturulmuştur. Bahse konu kişinin önemi biraz da bu ikinci hale dönüşümün öncülerinden olmasıdır. Sahibi göründüğü medya kuruluşlarının hali pür melali dediklerimizin doğruluğunu kanıtlayan somut belgelerdir..

SIRADAN BİR ESNAFKEN MİLYARDER OLDU
Bu kadar zengin oluşu da bir muamma, gizemli bir bilmecedir onun. On sene kadar öncesinde sıradan bir esnafken, şimdilerde milyarlarca doları bulunan büyük bir iş adamıdır. Rivayete göre, meczubu bulunduğu hocasının bir duasıdır onu bu kadar kısa sürede bu kadar büyük zengin yapan. Zengin olması için dua etmiş, o da zengin olmuştur. Kazanla aldığını çay kaşığı ile dağıtan bu zengin adam, himmet toplantılarının kıssa kahramanıdır artık. Diğer zenginlere de bu öğütlenir. Duasını alırsanız hocamızın siz de onun gibi bir anda zengin olursunuz denilir.

BANKALARDA BİRİKMİŞ HİMMET PARALARI
Halbuki, hocalarının bu kerameti de, diğer kerametlerinde olduğu gibi tamamen teknolojiktir. Bankalarda birikmiş himmet paraları kendisi için dua edilene aktarılmış o da zenginleşmiştir. Bana da dua edilsin ben de onun gibi zengin olayım diye himmet yapanların beklentileri ise, icabet saatine denk gelmediği için olsa gerek hep hüsranla neticelenmiştir..

GÜLEN KENDİSİNİ BU GÖREVDEN AZLETMESİ GEREKİR
Bu maskaralıklara bir son verin artık be hey gafiller. Kendi döneminde bozulmaya ve bozguna uğramış bir lider kendi yetersizliğini idrak ile kendini görevden azletmesi insani bir vecibe iken, o kendi saptığı gibi başkalarını da saptırma; kendisi kaybettiği gibi başkalarına da kaybettirme peşinde.

İSLAM İÇİNDE KUNDAKÇILIK YAPIYORLAR
Artık onun temsil ettiği misyonun İslam içinde kundakçılık yapmak için tesis edilen Dırar mescidinden ve bu mescidin müdavimlerinden farkı yok. Vatanını ve milletini, bu vatan ve milletin en imansız, en amansız düşmanlarına peşkeş çeken zihniyetin Kâbe ile, Mecid-i Nebevi ile, tertemiz insanların inşa ettikleri takva üzere kurulmuş Kuba misali mescitlerle ne ilgisi olabilir. Nasıl ki, Cenab-ı Hak, kelami emriyle Dırar mescidinin yıkılmasına ve orada asla namaz kılınmamasına emir vermiştir; tekvini emriyle de sizin temsil etmekte olduğunuz misyonun yıkılmasını emretmiş; ve aranızda bulunmayı saf, duru, nezih kullarına yasaklamıştır. Bundan böyle hep gördüğünüz ve göreceğiniz bunlar olacaktır. Biz şimdi Tebük'teyiz; dönüşte görüşürüz..

ARTIK SİZE KİMSE İNANMAYACAK!
Dönüşümüz, inşallah 1 Kasım'da olacak. Biliyoruz ki, bizi dipdiri, ayakta görmek sizi hiç hoşnut etmeyecek. Ve yine biliyoruz ki, geldiğimizde özürler dileyecek, mazeretler üreteceksiniz. Halbuki yakın geçmişe ait tecrübelerimiz, sizin bütün dediklerinizde yalancı olduğunuzu bundan böyle de öyle olacağınızı bize haber verip durmaktadır. Size kesinlikle inanmayacak; bundan böyle hiçbir kutsal çalışmada sizi aramıza almayacağız..
KAYNAK: YENİAKİT
BİZE ULAŞIN