'Bölücü örgüt layık olduğu cezayı görecek'

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, "Bölücü terör örgütü ve her türlü uzantısının çırpınışları boşunadır, layık oldukları şekilde cezalarını göreceklerdir" dedi.

'Bölücü örgüt layık olduğu cezayı görecek'
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı hakkında "Bölücü terör örgütü ve her türlü uzantısının çırpınışları boşunadır, layık oldukları şekilde cezalarını göreceklerdir" değerlendirmesinde bulundu.

Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, Dağlıca'daki hain saldırının herkesin yüreğini yaktığını belirtti.

Güvenlik güçlerinin mutlaka bu hainlere, işbirlikçi alçaklara karşılığını misliyle ödeteceğine dikkati çeken Topçu, "Ama yine de yüreğimizdeki ateş sönmeyecektir. Bölücü terör örgütünün tamamı yok edildiği, bu insan müsveddeleri bir daha huzur ve güvenliğimizi bozmaya cesaret edemeyeceği zaman ancak yüreğimiz soğuyacaktır" ifadesini kullandı.

Bölücü teröre karşı verilen mücadelede özellikle son dönemde çok ciddi bir kararlılık olduğunu vurgulayan Topçu, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları ve devletin güçlü iradesi karşısında bölücü terör örgütünün büyük ölçüde kayıplar verdiğini, yaptıkları eylemlerin kamuoyunun moralini bozmaya yönelik olduğunu bildirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, şöyle devam etti:

"Kimse endişelenmesin, terörle mücadelede nihayet doğru adımlar atılmaya başlanmış, doğru hedefler belirlenmiştir. Bölücü terör örgütü ve her türlü uzantısının çırpınışları boşunadır, layık oldukları şekilde cezalarını göreceklerdir. Bölücü terörün hedefi kafa karışıklığı yaratıp, vatandaşların devlete güvenini zayıflatmaktır. Devletimiz ve hükümetimiz her türlü tedbiri almaya devam edecek ve bölücü örgüt tekne kazırcasına bu memleketten sökülüp atılacaktır. Ülkenin birlik ve beraberliği noktasında derdi olan bütün siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşları ve medyanın da bölücü örgütün ekmeğine yağ sürecek tutum ve davranışlardan uzak durması gerekir."

Topçu, terörle mücadelenin topyekun yürütülmesi gereken hassas bir süreç olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Yaptıkları saldırılar da bizlerin mücadele azmini daha fazla perçinleştirmektedir. Bölücü terör örgütü ve uzantılarını seçim sürecinde şirin gösterme gayretinde olanlarla birlikte tüm dünya bu lanet örgütün gerçek yüzünü Dağlıca'da bir kez daha görmüştür. Kimse kendini boşu boşuna kandırmasın. Bölücülerin maskeleri düşmüştür. Bu kesimleri bir kez daha muhasebe etmeye davet ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize de sabır ve başsağlığı diliyorum."
BİZE ULAŞIN