Davutoğlu gelişmeleri Başbakanlık Konutu'ndan takip ediyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırı sonrası, gelişmeleri Başbakanlık Resmi Konutu'ndan takip ediyor.

Davutoğlu gelişmeleri Başbakanlık Konutu'ndan takip ediyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile telefonda görüştü. Operasyonlara ilişkin bilgi aldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırı sonrası Konya programını yarıda keserek, dün gece Ankara'ya gelmişti.

Başbakanlık Resmi Konutu'nda güvenlik zirvesini toplayan Davutoğlu, yaklaşık 2 saatlik bir toplantıyla gelişmeleri güvenlik birimleriyle değerlendirmişti.

Başbakan Davutoğlu, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki gelişmeleri bugün de Başbakanlık Resmi Konutu'ndan takip ediyor.Programları kapsamında bugün İstanbul'a gitmesi beklenen Davutoğlu, İstanbul'da gerçekleştireceği programlarını da iptal etti.

Davutoğlu, çalışmalarını Başbakanlık Resmi Konutu'nda sürdürüyor.Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı'ndan dün gece bir açıklama gelmiş, ancak açıklamada şehit ve yaralı sayısına ilişkin bir bilgi yer almamıştı. Genelkurmay'ın bugün yapacağı açıklamayla, şehit ve yaralı sayısına ilişkin bilgi vermesi bekleniyor.


BİZE ULAŞIN