PKK'yı değil Erdoğan'ı kınadılar

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve HDP Eşgenel Başkanı Demirtaş'tan pes dedirten bir açıklama geldi. Dağlıca'daki hain pusunun ardından sosyal medyada açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu ve Demirtaş Erdoğan'ın ülkeyi kan gölüne çevirdiğini söyledi.

PKK'yı değil Erdoğan'ı kınadılar
Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada çok sayıda şehit ve yaralı olduğu bildiriliyor.

KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu terörist saldırıya ilişkin ilk açıklamasını Twitter'dan yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Dağlıca'da yüreğimize ateş düştü. Her gün aynı acı... Bu acıyı bize yaşatanlara da kandan, gözyaşından beslenenlere de lanet olsun!" dedi.

"ÜLKEYİ KAN GÖLÜNE ÇEVİRDİN"

CHP Lideri, açıklamalarının devamında terörist saldırıların Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzünden gerçekletiğini savundu:

" Her gün şehit haberleri ile yüreğimizin yandığı bu ortamda bile, 400 vekil hesabı yapan Cumhurbaşkanı'nın utancı tüm ülkeye yeter! Ne 400 vekilmiş be… Uğruna ülkeyi kan gölüne çevirdin, anaları evlatsız, evlatları yetim bıraktın. Sende vicdanın kırıntısı bile yok!"DEMİRTAŞ YİNE PKK'YI KINAYAMADI

HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Dağlıca saldırısı sonrası ilk açıklamasını sosyal medya üzerinden yaptı. Demirtaş yine PKK'yı kınayamadı ve yüzeysel ifadelerle olayı geçiştirmeyi tercih etti.

HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Twitter üzerinden Dağlıca'daki hain saldırıyla ilgili açıklamada bulundu:BİZE ULAŞIN